Yepyeni Tunik Modelleri

 

Tesettür giyimde vazgeçilmeyen parçalar içerisinde yer alan tunik modelleri her geçen gün yepyeni bir şekilde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çok uzun olmayan ve çok da kısa olmayan ara boyları ile pek çok kadın tarafından en sevilen modeller arasında yer almaktadırlar. Tunik modelleri birbirinden farklı kumaşlardan, birbirinden farklı süslemeler ve kesimler ile elde edilmektedirler. Gelin hep birlikte bu seneye damgasını vuran tunik modellerini inceleyelim.

 

LAZER KESİMLİ TUNİK MODELLERİ

 

Yaz ve kış sezonuna damga vuran modellerden ilki lazer kesimli tunik modelleridir. Lazer kesimler her modelde farklı şekilde kullanılabilmektedir. Bazen yaka kısımlarında, bazen etek kısımlarında, bazen de göğüs altından aşağıya kadar uzanan lazer kesimler mevcuttur. Hep bölüme farklı bir hava katmakta olan bu tarz kesimler, özellikle daha çok tuniklerde kullanılmaktadır. Tesettür giyime en fazla uyum sağlayan tunikler de böylece farklı bir tarza bürünmektedir.

 

ŞERİTLİ TUNİK MODELLERİ

 

Şeritli tuniklerde, lazer kesimlerin aksine, ekleme yapılan şeritler mevcuttur. Şeritler yakalarda yer alabilir, düğmelerin üzerinde yer alabilir ya da boylu boyunca bezenen şeritler buraya eklenebilir. Eklenen şeritler, tunikte kullanılan renge zıt bir renk olarak seçilir ya da beyaz olarak tercih edilir. Şeritli tunikler, düğme ya da fermuarların gözükmesini istemeyenler için uygun birer tercih olacaktır.

 

YARASA KOLLU TUNİK MODELLERİ

 

Yara kollu tuniklerde, kesimler ve eklemeler koltuk altından itibaren yapılmaktadır. Yarasa kol modeli verilen bu kesimlerde, bol ebatlar hâkimdir. En küçük bedeni giyseniz de, yarasa kol modellerinde her zaman bir bol kısım kalacaktır. Çünkü kesimleri bu şekilde yapılmaktadır. Yarasa kollu tunikler ile dar paçalı pantolonları ya da ara boy etekleri kullanmanız önerilir. Bu şekilde bir kombin yaptığınızda ve kombininizi de kelebek modeli şal bağlayarak tamamladığınızda, tuniğinizi en iyi şekilde kullanmış olursunuz.

 

MEVLANA TUNİK MODELLERİ

 

Mevlana kesim tuniklerde ise etek kısmı bol olarak açılmaktadır. Üst kesimleri tam olarak oturan ve belden aşağıya doğru Mevlana etek modelinde açılan bu tunikler de yine dar paça pantolonlar ile oldukça harika bir şekilde kombinlenebilmektedir. Hem günlük kullanım için hem de özel günler için kullanışlı bir modeldir. Boyut açısından tıpkı yarasa kollu tunik modelleri gibi bol kesime sahiptirler. Ancak kol kısmından itibaren değil bel kısmından itibaren bolluk hâkim olmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir