Tunik İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 

Eski dönemlerde kullanılan ve günümüzde de çok yoğun şekilde ilgi görmekte olan tunikler, modern tarzlara uygun kombinleyerek çok muhteşem görüntü elde edilebilir. Orta çağ dönemlerinde bayanlar ve erkekler tarafından tercih edilen tunikler, Günümüz şartlarında sadece bayanların kullandığı şık görünüşlü ve rahat bir giyim ürünü olarak bilinir. Kelime anlamı olarak Tunik, dizlere kadar uzunluğu olarak bilinen giysiler olarak bilinmektedir.

 

Hoşuna giden kot pantolon ya da etek ile tuniği içine sokarak kullanma imkânı mevcuttur. Uzun bir giysi çeşidi olan Tunik, ince olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü tuniği pantolon ve etek yerine sokulduğunda bel kısmında bir kabarma meydana gelecektir. Bu durumun önüne geçebilmek için bluz olarak kullanacağımız tuniğin ince olmasına dikkat edilmelidir. Tunik modelleri ile pantolonları renkli kalın bir kemerle birleştirmek suretiyle farklı bir tarz elde edilmiş olacaktır. Eğer böyle bir durum mümkün değilse, tuniği etek veya pantolon içerisine sokulduğunda oluşan kabarıklığı kemer yardımı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Vücuda uygun şekillerde hazırlanan pantolon, tayt ve tuniği birlikte kullanma imkânı vardır. Bu sayede tuniğiniz kalça bölgesini kapatarak rahat bir şekilde kullanma imkânı sunulmaktadır. Şort ve eteklerde de tuniği birlikte kullanılabilir. Ancak dikkat edilecek hususlardan en önemlisi şort ve eteklerinizin boyunun tuniğin alt kısmında kalmamasıdır.

 

-Tuniği tek parça elbise olarak kullanmak için?

 

Tunikler uzun giysiler olarak üretildikleri için mağazalarda bu elbiseler yerini almaktadır. Elbise olarak kullanılacak bu tunikler diz kapağının biraz üstündedirler. Beğenilen tuniği almadan evvel farklı boyutlardaki tunikleri, kendi boylarınız ile karşılaştırmak gerekir.

 

Tuniği elbiselerle tamamlamak için ayakkabı seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Düz sandalet ve uzun çizmeler arasında seçebileceğiniz bir tarz, le tuniği birleştirerek çok hoş ve alımlı bir görünüm ortaya çıkabilir. Tunikleri sahil kenarında pareo olarak kullanmak da mümkündür. İnce olan tunikleri bikini ile birleştirip pareo tarzında kullanılma imkânı bulunmaktadır.

 

           Tunik, uzun bir giysi olmasından dolayı tesettür giyiminde çok yoğun bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Tesettür kesimlere uygun giyim modelleri ve tarzları artık tüm mağazalarda yerini almaktadır. Özel kesimleri en ayrıntılı ve birbirinden çok farklı renk seçenekleri ile günümüz bayanlarını kendine çekmektedir. Bayanlarda çok iyi anlaşabilen, çok kolay beğenilen, bayanlarla iyi anlaşma sağlayan, hoş görünüm elde eden kullanışlı ve rahat giyim modelleridir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir