Tesettürlü Kadınlar İçin Doğru Giyim Önerileri

 

 

Modaya uygun olarak giyinmek isteyen tesettürlü kadınlar için birçok firmanın kreasyonu bulunmaktadır. Dünyaca ünlü markalar bile çalışmalarını, tasarımlarını tesettür giyim yönünde yapmaktadır. Her tesettürlü bayanın en önemli isteği şık olduğu kadar İslami kurallara da riayet etmektir. Bu nedenle herkes tarafından dikkat çeken, vücut hatlarını ortaya çıkartan giyim tarzından uzak durmaktadırlar. Bol kesim olarak üretilen tesettür ferace kapalı kadınların en çok tercih ettiği giyim ürünüdür.

 

Siyah olması sebebi ile hem zarif hem de şık gözükmektedir. Özellikle kısa boylu kadınlarda boyunu daha da uzun göstermesi açısından tercih sebebi olmaktadır. Uzun boylu kadınlarda da çok daha asil bir görüntü sergilemektedir. Aslında uzun görünmenin en önemli kuralı tek renk ve uzun bir giyim ürünü tercih etmektir. Tesettür etek, pantolon ve eşarp seçimini tek renk yapmak da kısa boylu tesettürlü kadınların uzun boylu gözükmelerini sağlamaktadır. Ayrıca pantolonların ya da eteklerin altına topuklu ayakkabı tercih yapmak da uzun boylu gözükmek için yeterli olmaktadır.

 

Yüksek bel pantolon seçimi sizin için çok daha uygun olacaktır. Etek seçiminde de seçmiş olduğunuz modeli ne olursa olsun yüksek bel olmasına dikkat etmelisiniz. Boyunun uzun göstermesini isteyen tesettürlü bayanlar ayrıca uzun elbiselerde tercih etmelidirler. Çizgili kıyafet almak istediğinizde mutlaka boyuna çizgili olanları tercih etmelisiniz. Geniş desenlerden kilolu gözükmemek adına uzak durmalısınız.

 

Her yaşa, her bütçeye hitap eden firmaların koleksiyonlarından kendinize en uygun olanı alabilirsiniz. Size yakışan tarzın ne olduğunu çok iyi bilmelisiniz. Günümüzde tesettür şıklığını yakalamanın daha kolay olduğu bir gerçektir. Muhafazakâr kadınların giyimini rahatça sağlayabilmeleri adına gelişen tesettür giyim sektörü son zamanlarda çok hızlı ilerleme kaydetti. Hem klasik tesettür stillerine hem de genç modern tesettür stillerine ulaşmak mümkündür. Online satış yapan tesettür sitelerinden ünlü tasarımcıların koleksiyonlarına ulaşmak be makul fiyatlara satın almak mümkündür.

 

Bu olumlu gelişmeler sayesinde tesettürlü bayanların hem şık hem de uygun fiyatlara alışveriş yapması sağlanmaktadır. Bu kadar çok seçenek karşısında başı dönen ve kendi aralarında adeta şıklık yarışına giren tesettürlü kadınlara açık olan kadınlar özenmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir