Tesettürlü Giyimde Şal

 

 

Tesettürlü giyim, Avrupa giyim tarzından farklı olan ve örtünmeye dayalı olan giyinme tarzıdır. Bu tarz, bizim milli kültürümüzdür. Tesettürlü giyimde, eller ve yüz hariç kapatılır. Bu giyimde, birçok renk ve desen vardır. Bir giysinin tesettürlü olması için, başörtüsü olması ve giyilen elbisenin eller ve ayaklar hariç vücudun hatlarını belli etmeden örtmesi gerekmektedir.

 

Günümüz teknolojisinde, birçok tesettürlü elbise, bin bir çeşit ve renkte üretilmektedir. İnternet ve diğer iletişim araçlarıyla, tesettürlü elbise almak, son derece kolay hale gelmiştir. İnternet sitelerindeki tesettürlü giysi mağazalarından, istediğiniz renk ve deseni, oturduğunuz yerden rahatlıkla seçebilirsiniz ve sipariş edebilirsiniz.

 

ŞAL ve ÖZELLİKLERİ

 

           Şal, tesettürlü giyimde, başörtüsü çeşitlerindendir. Şal, süs cepli kap ve manşet şallı olarak üretilmektedir. Birçok renk ve desen çeşidi ile üretilen şallar, tesettürlü giyimde öncüdür. Kap, kaban, abiye, ferace, başörtüsü ve şal, tesettürlü giyimin çeşitlerindendir. Tesettürlü giyimin temeli olan başörtüsü, diğer tesettürlü elbiselerle kullanıldığı zaman, tesettürlü olmaktadır. Başörtüsü ve şal, tesettürlü giyimde en çok tercih edilen iki üründür. Bu ürünler, günümüz teknolojisiyle, bin bir renk ve desende üretilmektedir.

 

Her yıl yeni modeller çıkmaktadır. Abiye, bluz ve etek gibi tesettürlü elbiseler, başörtüsü ile uyum içindedir. Renk ve desen bakımından uyumlu bir şekilde üretilmektedir. Catton, şifon, keten, ipek, viskon, boyama, dantelli, pamuk, dijital, baskılı, desenli, motifli, çiçek ablike, efektli, paşmina ve özel tasarım gibi birçok şal çeşitleri vardır. Renk ve desen çeşitleri, teknolojinin gelişmesi ile son derece gelişmiştir. Renklerin bütün tonları ile müşteri memnuniyetine sunulmuştur.

 

ŞAL VE PİYASADAKİ YERİ

 

           Şal çeşitleri oldukça renkli ve desenli olmakla birlikte, her yaşa uygun bir şekilde üretilmektedir. Her yaştan insan için, tesettürlü giysi bulmak mümkündür. Renk ve desen bakımından, şallar, her yaşa hitap edebilmektedir. Büyükler için ebatları biraz daha geniştir. Diğer tesettürlü giyse çeşitleri ile uyumlu tasarımı ve renkleri vardır.

 

Avrupa tarzı giysilere göre kendi kültürümüz olan tesettürlü giyimde, yeni tarz olan şallar, büyük beğeni kazanmıştır. Şal, tesettürlü giyimin simgelerindendir. Bu nedenle, Avrupa tarzı giysilerle uyum sağlamamaktadır. Şallar, genellikle tesettürlü sınıfa giren elbise çeşitleri ile uyum sağlamaktadır.

Kaynak: https://www.giyimkabini.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir