Tesettürlü Giyim Modelleri

 

 

Günümüz tekstil sanayisinde kullanılan tesettür giyim modelleri, bin bir renk ve seçenekte üretilmektedir. Öz kültürümüz olan tesettür, Anadolu geleneksel giyim tarzının temelini oluşturmaktadır. İnancımızın emri olan tesettür giyim şekilleri, tesettür kurallarına uymalıdır. Her elbise tesettürlü değildir. Eteklerin tesettürlü olması için, yeterli genişlikte olmalı, yırtmaçlı ve dekolte olmamalıdır. Mini etek, Avrupa giyim tarzıma aittir. Oldukça geniş bir yelpazede üretilen tesettür giyim modelleri, günümüz şartlarında, online adreslerde sergilenmektedir.

 

GİYİM MODELLERİNDE ARADIĞINIZ TASARIMLAR TESETTÜR GİYİMDE

 

Tesettür giyim modellerinde önemli olan konu, tesettüre uymaktır. Feraceler, abiyeler ve bluzlar, dekolte veya transparan olursa, tesettüre uymaz. Ancak, tesettür uyan modelleri vardır. Osmanlı yadigârı olan tesettür, inancımızın simgesidir. Giyim modelleri içerisinde saygın bir yeri olan tesettürlü elbiseler, takımdır. Yani, başörtüsü yalnız başına tesettür olmamaktadır. Başörtüsüz tesettür ise mümkün değildir. Başörtüsü altına dekolte ve transparan giyinme şekilleri, uygun düşmemektedir. Bu nedenle, başörtüsü ile perdesü, başörtüsü ile ferace ve etek, beraber tesettürü oluşturmaktadır. Bu beraberlikle birlikte, en uygun modellerin oluşması da oldukça önemlidir.

 

TESETTÜRLÜ GİYİNMEK İSTEYENLER İÇİN ONLİNE ALIŞVERİŞ İMKÂNI

 

Online alışveriş, internetin ve son teknoloji dokunmatik telefonların yaygınlaşması ile birlikte, kullanımı artmıştır. Dokunmatik telefonlardan yapılan alışverişlerde, hızlı ve güvenilir bir şekilde online alışveriş yapılmaktadır. Binlerce modele oturduğunuz yerden, kısa zamanda bakabilirsiniz. Bu nedenle, online alışveriş seçenekleri, büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Kışlık ve yazlık üretilen modeller, mevsime göre özel kumaşlarla üretilmektedir. Kadife, polar ve yünlü kumaşlar, kışlık ürünlerde kullanılan kumaş çeşitleridir. Keten ve benzeri ince kumaşlar ise, yaz aylarında rahat etmek için özel olarak tercih edilen kumaş türleridir. Bu kumaş türleri ile dikilen tesettürlü elbiseler, rahat etmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Bu tasarımlarla, aradığınız tesettür elbise modelleri oluşturulmuştur.

 

Her yıl yeni modeller çıkarılmaktadır. Bu nedenle, aradığınız modeller yanında, yeni modelleri de online sayfalarda bulmanız mümkündür. Online sayfalarda yapılan alışverişler, hızlı ve güvenilir olmalıdır. Kargo seçenekleri ile günümüz şartlarında yapılan bütün tesettür elbise seçenekleri, günümüz şartlarında aradığınız modelleri sunmaktadır. Avrupa tarzına göre tamamen öz kültürümüze uygun olan tesettür elbise çeşitleri, istediğiniz modelleri barındırmaktadır.

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir