Tesettürlü Giyim Modelleri Her Yıl Yenilenmektedir

 

 

Tesettürlü giyim modelleri, etekler, bluzlar, abiyeler, feraceler, kap ve kabanlar, özel modellerle üretilmektedir. Tesettür giyim modelleri, günlük yaşantımızda, öz kültürümüzün ürünüdür. Mesela tunikler, tesettür pantolon çeşitleri ile kullanılmaktadır. Başörtüsü desenleri ve renkleri, günlük yaşantımızda oldukça geniş bir yere sahip. Başörtüsü ve ferace, başörtüsü ve perdesü ve diğer giysiler, bir takım oluşturmaktadır.

 

BAŞÖRTÜSÜ VE DİĞER TESETTÜRLÜ GİYSİLER TAKIMDIR.

 

Kışlık ve yazlık üretilen tesettürlü ürünler, sıcaklığa göre üretilmektedir. Kışlık ürünler, polar ve kadife gibi kumaşlarla üretilirken, yazlık ürünler ise, keten ve benzeri kumaş türleri ile üretilmektedir. Yaz aylarında serinlemek ve kış aylarında ısınmak için, özel olarak dizayn edilmektedir. Tesettür tasarımları, başörtüsü ve tesettür perdesü çeşitleri, takım oluşturmaktadır. Renkler ve desenler, birbirleri ile uyumlu bir şekilde üretilmektedir. Bu uyumla birlikte, ortaya çıkan tesettür giyim modelleri, aradığınız giyim tarzını ortaya koymaktadır. Üretilen tesettür kombin gibi ürünler, diğer tesettür ürünleri ile takım olacak şekilde üretilmektedir.

 

RENKLER VE MODELLER UYUMLU ÜRETİLMEKTEDİR

 

Renkler ve desenler, başörtüsü takımıyla uyumlu üretilmektedir. Günümüz teknolojisi ile üretilen tekstil ürünleri, renk ve desenleri özel olarak tasarlanmıştır. Bu tasarımlar, birbirleri ile uyumludur. Tesettür giyim modellerinde aradığınız bütün özellikler, yeni modellerde bulunmaktadır. Başörtüsü ve ferace bir takım oluşturmaktadır ve ona göre desen verilmektedir. Renklerin uyumu da özel olarak tasarlanmıştır.

 

ÖZ KÜLTÜRÜMÜZDÜR TESETTÜR

 

Osmanlı İmparatorluğu, tesettürü ile tanınmıştır. Anadolu kadınının geleneksel giysileri tesettür üzerinedir. Ancak, Avrupa giyim kültürünü, öz kültür olarak görmek, oldukça yanlıştır. Tesettür, korunması gereken değerlerimizdendir. Japonlar ve Çinliler, üç bin yıllık kendilerine özgü giysilerini, hala korumaktadırlar. Bu nedenle japon kültürü diye bir şey vardır. Anadolu insanın kültürü ise inancından gelir.

 

İnancımızla oluşturulan tesettür giyim modelleri, bu bakımdan önemlidir. Özümüzü yansıtan tesettür giyim modelleri ile kendimiz olabiliriz. Etekler, yelekler, bluzlar, abiyeler feraceler ve tunikler, tesettür giyimde üretilen ürünlerdir. Dış giyim içi ise, perdesü ve kaban gibi ürünler üretilmektedir. Ev içerisinde ve dışarıda giyilmek üzere, özel olarak tasarlanan tesettür giysiler, her yaşa uygun şekilde üretilmektedir. Bu nedenle, isteyen, istediği gibi modelleri, sipariş verebilir.

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir