Tesettürde 2017 Ofis Şıklığı

 

 

Tesettür giyimin kamu sektörü ve her yerde serbest olması ile birlikte bayanlar artık işlerine tesettürlerine uygun bir şekilde gidebilmektedir. Bu durumda beraberinde tesettür giyim sektörünün daha da gelişmesini sağlamaktadır. İşe giderken çok şık olmak isteyen kapalı bayanlara yeni ofis alternatifleri oluşturmak isteyen tasarımcılar hızla çalışmaya başladı. Dünyaca ünlü markaların kreasyonlarında bile muhafazakâr şıklık adı altında giyim modellerine rastlamak mümkün oldu.

 

Ofiste çalışan bayanlar her gün farklı parçaları kullanmayı tercih ettiği için giyim sektöründe de olumlu yönde hareketlenme oldu. Birbirinden şık tesettür kombin modelleri sayesinde ofiste rahatça çalışma şansını elde etmektedirler. Daha önceleri dükkan dükkan gezerek bile tesettür giyim bulunamazken şimdilerde elimizin altında olan bilgisayardan kolayca tesettür giyim ürünü almak mümkündür. Çalışırken de bakımlı ve tarz olmak isteyen bayanların taleplerini karşılamak isteyen tasarımcıların 2017 ofis şıklığı kreasyonu çoktan mağazalarda yerini aldı.

 

Yeşil ve sarı tonları 2017 yılının en çok tercih edilen renkleri arasında yer almaktadır. Ofis için hem şık hem de rahat kombinlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Toprak tonlarında çanta ve ayakkabı tercihi yapılarak sarı ve yeşil tonlarının kombinasyonu çok şık olmaktadır. Klasik kesim tesettür etek, yelek böyle bir kombin için güzel bir uyum sağlamaktadır. Her zaman ofis şıklığı için klasik giyim şart değildir, elbette sportif giyimde tercih edilmektedir. Sportif giyimden vazgeçemeyen tesettürlü iş kadınları kombinlerin en rahatını oluşturabilmektedir. Yüksek bel bir pantolon, gömlek ve spor ayakkabı harika bir kombin olabilmektedir. Renk ve parça uyumlarında sağladığı şıklık sayesinde rahat ve konforlu bir iş günü geçirmeniz mümkün olmaktadır.

 

Topuklu ayakkabıdan vazgeçemeyenler için ise şifon elbise güzel bir alternatif olmaktadır. Şık bir çanta ile de ofisin en çok dikkat çeken çalışanı olmak mümkündür. Soft renkler ile harika bir uyum sağlayabilirsiniz. Bohem tarzını seviyorsanız eğer tesettür giyimde de uygulayabilirsiniz. Beyaz renk sade bir elbise, bohem tarzı püsküllü bir yelek kullanılarak ofisin en şık çalışanı olabilirsiniz. Hem tesettürünüzü koruyup hem de ofis şıklığını yapabilirsiniz. 2017 ofis şıklığı için şimdiden gardolabınızda yer açabilirsiniz.

 

 

One comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir