Tesettür Modasının Kalbi

Tesettür giyim günümüzde modası takip edilebilir bir olgu haline gelmiştir. Tesettür denilince modadan uzak sade bir yaşamın ve giyimin düşünüldüğü yıllardan baya uzak bir dönem yaşamaktayız. Tesettür giyim dâhil birçok moda akımı ortaya çıkmakta ve dergi, gazetelerden çok internetten takip etmek kolay hale gelmiştir. İnternet yoluyla gündem modayı takip ederek yine internet üzerinden alış- veriş yapmak yaygın hale gelmiştir.

 

Etek

 

etekEtek, kapalı bayanların vazgeçilmez giysilerinden biridir. Etekle birçok kombin yapılabileceği için daha sıklıkla kullanılabilir. Bir eteğin kullanım alanına göre ve modeline göre ona uygun bluz, gömlek vb. giysilerle kombinlemek doğru olacaktır. Etekler kumaşına, modeline, tarzına göre çeşitlilik gösterir. Gençlerin günlük yaşantılarında kullandığı etekler daha çok spor ve keten eteklerdir. Bir ara kot etek moda olduysa da bazen kot etekler yine kullanılmaktadır.

 

Daha şık bir ortamda ve ya özel günlerde giyilecek eteklerin kumaşları daha ağır ve etekleri daha zarif gösterir. Kalem etek, Mevlana tipi etek, balık model etek gibi eteklerin modelleri vardır. Bu modelleri tercih ederken bayan kendi vücuduna ve tarzına uygun tercih yapar. Kısa boylu ve kilolu bir bayana aşırı balık bir etek yakışmayacağı gibi. Bacağı göstermeyecek derecede uzun olan etekler, bayanları olduğundan daha uzun gösterir.

 

Eteklerin tesettür giyim alanında bayanlarca sıklıkla tercih edilir. Etekler kumaşına göre yazın ve kışın kullanılabilir. Bu sene eteklerin moda renkleri arasında mürdüm, saks mavisi, yeşil tonları, toprak renkleri gibi renkler mevcuttur. Eteklerin modelleri arasında da dantelli, düz, desenli kumaşlı, çiçekli etekler vardır. Yaza uygun olarak şifon ve çiçekli etekler tercihler arasındadır.

 

Tunik

tunikTunik, kapalı bayanların çok sık kullandıkları giysilerin arasında yer alır. Tunik pantol ikilisi eteğe göre daha rahat giyimlidir. Tunik günlük modayı yakalayan bayanlar tarafından sıklıkla kullanılır. Gençler daha çok tercih eder. Tunik modelleri oldukça çeşitlidir. Uzun, geniş, kısa, dar, desenli, düz gibi birçok modeli vardır. Dantel ve lazer kesimler tunikte sıklıkla kullanılmıştır.

 

Uygun fiyatlarla tarzı dolabınızda taşımak ve kaliteli ürünlere sahip olmak istiyorsanız tesettür giyim alanında kendini ispatlamış www.giyimkabini.com adresimizden alış- veriş yapmanın keyfini çıkarın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir