Tesettür Kullanan Bayanlar Etek Seçimlerini Nasıl Yapmalı?

 

 

Hemen hemen, her fizikte insanlar vardır. Herhangi bir fiziğe sahip olmanın artıları da vardır eksileri de. Genel olarak giyim konusunda yapılacak tercihleri kişinin fiziki yapısına göre olmalıdır ki hoş görünebilsin. O yüzden önemli olan tercihleri düşünerek ve düzgün yapmaktır.

 

           Tesettür elbise seçimi yapılmadığı zamanlarda, genel olarak etek tercih edilir. Peki, bu etek tercihlerini yaparken, hangi fizikteki insanlar neleri giymelidir?

 

Eteklerin üzerinde bulunan desenler ya da desensiz eteklerin rengi seçim konusunda oldukça önemlidir. Eğer yapınıza göre kilolu iseniz ya da daha ince görünmek istiyorsanız koyu renk tercihlerine biraz daha yakın durmalısınız. Genel olarak desensiz ya da üzerinde taş bulunmayan etekleri seçmelisiniz.

 

Eğer beliniz ince ise, boyu çok önemli olmamakla birlikte, yüksek bel tercihleri yaparak daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yüksek bel tercihleri, zayıf ve ince belli bayanlar için oldukça iyi bir seçim olur. Eteğin bel kısmı çeşitli farklılıklara sahip olabilir. İster pileli, isterseniz büzgülü etek tercih edin. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey yüksek belli olmasıdır. Aynı zamanda pileli ya da büzgülü etek kullanımı, kalçalarınız küçük ise daha hoş görünmenizi sağlayabilir.

 

Bir bayanın boyunun uzun olması çoğu zaman kötü olarak algılanabilir. Ancak bunu tesettür kombin kullanımını doğru yaparak avantaja çevirmeniz de gayet mümkündür. Uzun boylu bayanlar, pantolon tercih etmek yerine etek tercih ettikleri zaman, kloş modelleri seçebilirler. Böylelikle, şikâyet edilen uzun boy, avantaj olarak size geri dönecek ve pantolona nazaran daha hoş ve şık bir görünüm sağlayacaklardır.

 

           Tesettür giyim sektöründe kilolu olanlar genel olarak etek giymeyi tercih etmezler. Ancak, etek giymeyi seviyorsanız ve göbeğiniz varsa bunu güzel tercihler yaparak görünmeyecek şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. İnce kemerli ya da lastikli etekler tercih ettiğiniz göbeğiniz göze çarpıyor olabilir. Ama onların yerine, kalın kemerli etek modelleri tercih edebilirsiniz. Kullanım ve hareket konusunda biraz kişiyi zorlasa da güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Böylelikle, istediğiniz eteği rahatlıkla giyebileceksiniz. Genel olarak nasıl bir fiziğe sahip olduğunuz değil, fiziğinize uygun giyinip giyinmediğinizdir. Tercihleri kendiniz deneyerek doğru yola ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir