Tesettür Giyimin Vazgeçilmez elbise modelleri

tesettür elbise giyimkabini (2)

Tesettür giyimin maksimum ilgi gören ve en çok burun kıvırılmayan çeşidi olan elbise, modayı yakından takip edenler için bir çok model ve çeşidi bulumaktadır. Tesettür elbise modelleri, başörtüsü ile beraber bir kombin oluşturulabilir. Genellikle desen ve renk uyumu göz önünde bulundurulurken, bulunmuş olduğumuz mevsime bakılırsa kumaş seçimide yapmalıyız.

Yazları bulunmuş olduğumuz bu günlerde keten kumaş elbiseler en çok tercih edilenler içinde bulunmaktadır. Serin tutması ve hafif olması nedeniyle açık renklerde keten elbiseler kadınlar için önerebileceğimiz kıyafet modelidir.

Tesettür giyimin artık bir modası bulunmaktadır. Bu modayı takip eden tesettürlü kadınlar içinde çalışanları dikkate alırsak, daha mütevazi renkleri tercih ettikleri söylenebilir. Bordo, koyu yeşil, lacivert gibi tesettür elbiseler iş yaşamında daha kabul gören renklerdir. Çalışma ortamında veya ciddiyetine bakılırsa spor şık elbiselerde giyilebilmektedir.

Tesettür elbise modelleri;

Desenli elbiseler
Kot kumaş elbiseler
Cepli elbiseler
Eteği dantelli elbiseler
Sim baskılı elbiseler
Yakası pütürlü elbiseler
Kapşonlu elbiseler
şeklinde daha bir çok model sayabiliriz.

Tesettür kıyafetlerde renk uyumuna dönecek olursak, ayakkabı seçiminiz renk uyumunu tamamlamalıdır. Kırmızı desenli bir elbise altına siyah ayakkabıda seçebilirsiniz, kırmızı tonlarına yakın ayakkabı da seçebilirsiniz. Aynı şekilde başörtünüzü ayakkabı rengine nazaran tamamlayabilri veya elbise deseninizden herhangi bir renk seçimi yapabilirsiniz.

Tesettür elbiseler denince akıllara yere kadar uzun tek parça kıyafet türü gelmektedir. Ancak bazı kıyafet modelleri iki parçadan da oluşabilmektedir. Hatta bazen kıyafet tek parça sadece iki parçaymış şeklinde görünebilir. Kıyafet parçalarından kastımız üst ve alt kısımlardır.

Tesettür giyimde büyük bedenler için rahatlıkla model bulabilirsiniz. Moda üreticileri artık her bedene uygun tesettür elbiseler üretmeye başladılar. Büyük beden elbiselerin ise en çok tercih edilme sebebi uzunluğu ile fazla kiloları gizliyor olmasıdır.

Elbise tutarlarına bakacak olursak, aslen kalitesine, markasına, kumaşına, aksesuarlarına gore değişmektedir. Bundan dolayı internetten yapacağınız tesettür giysi alışverişlerinizde araştırma yaparak sizin için en uygun fiyatları bularak satın alabilirsiniz.

Uygun fiyatlı tesettür kıyafet satan eticaret sitesi olarak Giyimkabini sitesini inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir