Tesettür Giyimde Trendler Nelerdir?

 

 

Günümüzde muhafazakâr bayanların en çok tercih ettiği tesettür giyim, bayanların zevk ve taleplerine göre ünlü tasarımcıların el atmasıyla birlikte birbirinden şık mütevazi modeller üretilmekte

 

Özellikle tesettür abiye modelleri, tesettür giyim sektörünün lokomotiflerinden bir tanesidir. Tesettür giyimin yaygınlaşmasıyla birlikte tesettür abiye modelleri çok şık modeller ile tasarlanarak vitrinlerde ve galerilerde boy göstermektedir. Her zevke ve beğeniye hitap eden tesettür abiye modelleri; düğün, nişan, nikâh ve kına gecesi gibi özel günlerden rahatlıkla giyilebilmektedir.

 

Bir bayana şıklığın yanında rahatlığı da veren tesettür giyim alanında sınır tanımıyor. Muhafazakâr bayanların talepleri doğrultusunda hızlı ilerleme gösteren tesettür giyimde en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi de tesettür etek modelleridir. Rahatlığından ve şıklığından ödün vermeyen bayanlar için tesettür etek modellerinde bu senenin koleksiyonları arasında piliseli etekler başta gelmektedir.

 

Mütevazi tesettürlü bayanların en çok tercih ettiği ve severek giydikleri piliseli etek modelleri ekose ve çiçek desenli detaylardan oluşmaktadır. Çiçekli piliseli tesettür etek modelleri en çok genç kesimin tercih edeceği modellerden oluşmaktadır. Ayrıca piliseli etek modellerinin yanı spor giyinmeyi seven tesettürlü bayanlar için uzun feminen detaylara sahip kloş etek modelleri bulunmaktadır. Kloş tek modelleri küçük işlemeli modelli etek seven bayanlar için ideal bir seçimdir. Spor kloş etekleri uzun kollu penyeler veya spor gömlekler ile kombinendekinde şıklığı ve zarafeti bir arada görebilirsiniz.

 

Tesettür giyim tasarımcıları bayanların spor yaparken giyecekler kıyafetleri de unutmayarak birbirinden şık tesettür eşofman modellerini çıkarmışlardır. Farklı renk ve modellerde tasarlanan tesettür eşofmanlar tesettür giyim ürünleri arasında yoğun ilgi görmektedir. Tesettürlü eşofman modelleri genç tesettürlü hanımların spor yaparken rahat etmeleri için her yaşa ve zevke hitap edebilecek şekilde tasarlanarak spor yürüyüşlerinde hanımlara kolaylık sağlıyor. Ayrıca tesettür eşofmanları hanımlara rahatlığı ve hoş görünümü bir arada sunmaktadır.

 

Görüldüğü gibi tesettür modası bayanların her alanda rahatlıkla kullanabilecekleri şekillerde tasarlanmıştır. Tesettür giyim sektöründe birbirinden güzel şık tesettür giyim ürünleri var ki neredeyse açık bir bayanın kapanası geliyor adeta. Özellikle birkaç yıl içerisinde hızla yaygınlaşması nedeniyle yeni sezonun moda ve trendleri arasında yer almaya başladı. Tesettür giyim modasının bu denli ilerlemesinin nedeni bayanların tesettür giyimine eğimli olmasından kaynaklanıyor olsa gerek.

 

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir