Siz Modayı Değil O Sizi Takip Etsin

 

 

Her insanın kendine yakıştırdığı, sürekli giymekten vazgeçemediği kendince oluşturduğu bir moda stili vardır. Beden yapıları, boy ve kilo kişiden kişiye farklı olduğundan, her kıyafet her insanda aynı özellikte durmayabilir.

 

Moda sadece sezonluk kıyafetlerden oluşur düşüncesi, birçok insan için geçersiz bir kavramdır. Modayı insanlar kendi yaratır ve o akımı devam ettirir. Belli markaların yazlık ve kışlık çalışmaları gözde mankenlerce taşınırken, şık görüntü oluşturup kıyafetlere hayran bıraktırabilmekteyken, yaşanılan çevre ve ortamda giyilebilir olmasına dikkat çekmektedir. Moda sadece bu sezon olması zorunlu kıyafet anlamı taşımamalı, insanların taşıyabildikleri ve giymekten zevk aldıkları kıyafetleri uzun süre aynı hissiyatla giyebilmelerini ifade etmektedir.

 

Zaman zaman çevre ve ailenin etkilerinden dolayı insanlar moda kavramından uzak yaşayarak, sadece örtünme vücut hatlarını kapatma niteliğindeki kıyafetleri alarak ya da zorunlu giydirilerek yaşar. Bu olumsuz koşullar içerisinde kendilerini mutlu hissetmek isteyen insanlarında oluşturduğu birtakım moda stilleri vardır. Etek ucu fırfırları, gömlek yaka ve kollardaki tül, dantel detayları, ya da başa bağladıkları eşarbın farklı dolanma şekli olabilmektedir.

 

Zor şartlarda da olsa insan kendi modasını yaratarak, kendini mutlu hissedebiliyorsa popüler markaların kıyafetlerini giyerse ancak mutlu olabilir düşüncesine girmemek gerekir. Vücudun ve bedenin taşıdığı kıyafette bütünlük oluşturması, onu taşıyabilmesi ve içindeki insanın rahat etmesi en büyük moda akımıdır. Sürekli bakımlı ve şık kıyafetler giyilerek moda kavramı yaratmak yanlış bir düşüncedir. Her anlamda modayı yaratmak mümkün olduğundan, saç, makyaj, ayakkabı, çanta diğer moda kavramlarındandır.

 

Kişinin duruşu, bakışı, hatta konuşması modaya verilecek diğer örneklerdendir. Zarif hareketlerle yürüyüş şekli taşıdığı elbisenin detaylarını ortaya çıkartarak biranda dikişi, kumaşı ve modeli ön plana çıkartıp, başkalarının dikkatini çekebilmekte, yeni bir modanın oluşumuna sebep olabilmektedir.

 

Birbirinden görerek ve beğeniyle ortaya çıkan moda kavramını, birçok modelist ve stilist doğru zamanda ve doğru yerde yakaladığı ince nüanslarla çizdiklerinden, bazı insanların bu yılın modası bu düşüncesine girmesiyle ciddi para kazanmalarına sebep olmuştur. Geçici olmaktan ziyade uzun süre kullanılabilir seçimlerle, kendi modasını yaratan ve rahatlığı ön planda tutan herkes kendi kendinin ikonu olup, huzurlu yaşamanın keyfine varabilmektedir.

Kaynak : www.giyimkabini.com

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir