Sezonda Kaban Modası

 

 

Tesettür, giyim alanlarının da inançlar ve düşünceler doğrultusunda dizayn edilmesi sonucunda ortaya çıkmış olan bir tanımdır. Bununla birlikte kişilerin giyimlerini inançları doğrultusunda yönlendirmesi ve şekillerin bu yönde değişmesi ile birlikte gün geçtikçe daha geniş bir alanda ve hızla ilerlermiştir. Tesettür giyim dünya çapındaki modanın gidişatına kendi çizgisini koyması ve modayı kendi istekleri doğrultusunda değiştirmesi ile birlikte aynı bir podyum yaratmış ve bununla birlikte çok ses getirmiştir.

 

           Tesettür giyim içerisinde günlük hayatın pantolon, tunik, kazak, etek gibi birçok ihtiyacının yanında yakın tarihte büyük bir ihtiyaca karşılık vermek amacı ile sunulan ve beklenilenden daha hızlı ilerlemiş olan abiye elbise modellerine kadar birçok alt kategoride hizmet alanı açmıştır. Her biri birbirinden özel ve yeniliklere göre değişmekte olan birçok model, renk ve kalıp seçenekleri ile birlikte kullanıcıların daha kolay seçim yapmasına ve kendilerini daha doğru ifade etmelerine yardımcı olmuştur.

 

Mevsimlerin değişmesi ile birlikte soğuyan havalarda vitrinlerde dikkat çekmeye başlayan tesettür kaban modellerinde geçen sezonların aksine bu sezon daha canlı renkler kullanılmış. Kalçayı kapatan uzunluğu ve vücut yapısını belli etmeyen genişlikleri ile kullanım amacına uygun bir kalıp çıkarılmış olan kaban modelleri içerisinde oldukça geniş bir sıralama yapmak mümkün.

 

Nerede ve nasıl kullanılmak istenildiği ile birlikte değişebilen birçok modele sahip olan kaban modasında bu sene kullanıcılar oldukça şanslı durumda. Tesettür kaban günlük hayatın içinde kısıtlı kullanımlar için tercih etmek isteyenlere genelde siyah renkte ve kapüşonlu olarak tasarlanmış olan kabanlar daha ağır ve şık kullanımların rahatlığına varmak isteyenler için ise koyu kahve, hardal sarısı, gri ve siyah başlıklı renklerde yaka kısımları tüy detaylı olarak tasarlanmış.

 

Vizonun vazgeçilmez görüntüsüne de sık sık yer verilmekte olan sezon içerisinde vizon içinde başka renkler kullanılarak tesettür kombin daha rahatlığı düşünülmüş. Bu sezon kaban modasında yaka işlemelerinde hareketlilik kazandırılmışken el dokuma desen işleme, kürk detay, taş ve boncuk süslemesinin yanında bisiklet yaka, boğazlı yaka gibi birçok seçenek var. Birçok renk, desen ve şekil bulunan eşarp modelleri ile tesettür kombin yapmak artık çok daha hızlı olacak gibi görünüyor.

 

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir