Şal Nediri? Şal Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

 

            Şal, bayanlarımızın başlarını örtmek amacı ile kullandıkları başörtüsü çeşitlerinden birisidir. Şal dikdörtgen şeklinde iki ucunda püskülleri olan ipek naylon ve vb. gibi kumaş türlerinden üretilen her renkte olan düz veya desenli, başörtüsü olarak bilinmektedir. Şal kullanımı oldukça rahat olduğu için günümüz zaman dilimine en çok tercih edilen başörtüsü türlerinden biridir. Rahatlığı ve kullanışlı olmasından dolayı bayanların şala ilgisinin artması nedeniyle şalın popüler olmasına büyük ölçüde etki sağlamıştır.

 

           Şal tesettür giyimim tercih eden bayanların en çok tercih etmiş olduğu başörtüsüdür. Şal kullanılırken farklı zevkler göz önüne alınarak tasarlanmaktadır. Şal modelleri incelendiği zaman genellikle desenli ve sade şekilde tasarlanmaktadır. Eşarp ile şalları karşılaştırılacak olursak eğer eşarp şala göre daha uzun zamandır kullanılmaktadır.

 

Fakat şallar kullanışlı ve rahat olması ve rengârenk dünyaları ile genç kızlarımız ve bayanlarımızı sarıp sarmaladılar. Şimdiki zaman diliminde neredeyse bayanların eşarp dolaplarının içinde mutlaka bir veya daha fazla şallar bulunmaktadır. Birbirinden güze ve rengârenk renkleri ile şık bir spor kıyafetlerin üzerine tuniklere veya tesettür tarzı elbiselerde gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır.

 

 Şal alırken nelere dikkat edilmelidir?

 

Bilindiği kadarıyla renkler ve kumaşlar kıyafetlerin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Uyum çizgileri, renklerin ve zevklerin tartışılmazlığı bazen de sakin renkleri temsil eden şal modelleri seçiminde dikkat edilmesi gerekenler noktalar bulunmaktadır. Şal alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şalın örtünme şekline uygun yumuşak veya kalın şal modelleri tercih edilmelidir.

 

Çünkü birden fala şal örtünme teknikleri bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise şal ile birlikte giyeceğiniz elbisenin model ve desenine uyumlu olması be kullanan kişinin de ten rengine yakışacak renkte olası gerekmektedir. Şal alırken özelliğine de dikkat etmek çok önemlidir aslında. Şallar ipek, paşmina gibi kumaş türlerinden üretilmektedir. Bazı şallar kalitesiz ipeklerden üretilmektedir. Yüz İpek şal alırken 0 ipek ten üretileni veya paşmina türlerini tercih etmek gerekmektedir.

 

 En iyi şal modelleri nerede satılmaktadır?

 

Şalları eşarp mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca tesettür giyimin satıldığı mağazalarda veya internet üzerinden giyim mağazaları olan online alışveriş sitelerinden bulmak mümkündür. .Kaliteli ve şık kullanışlı şal almak isteyenler için www.giyimkabini.com online alışveriş sitesinden bulabilirsiniz. İstediğiniz modellerde şal modellerini bulanarak sipariş verebilirsiniz.

Şal ve modelleri için buraya tıklayınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir