Renk Ve Desenleriyle Tesettürlü Giyim

 

 

Tesettür, kelime anlamı olarak örtüme anlamındır. İnancımızın belirlediği sınırlarla oluşan tesettürlü giyim, Anadolu kadını ile beraber anılan bir modadır. Yüzlerce yıl Osmanlı ile anılan tesettür, günümüze kadar gelmeyi başardı. Avrupa kültürünün baskısı ile var olma savaşı veren tesettür, öz kültürümüzdür. Öz kültürüne sahip çıkan insanlar, başka insanların kölesi olmaz.

 

TESETTÜR GİYİMDE RENK VE MODEL OLDUKÇA RENKLİ

 

Fermuarlı, deri desenli, düğmeli, dantel desenli, kapüşonlu, boydan, diz altı ve daha birçok modellerle, tesettürlü giyim, örtünmek isteyenler sunulmaktadır. El, yüz, ayaklar hariç bütün vücudun belli edilmeyecek derece kapanması anlamına gelen tesettür giyim, tesettür kombin, etek, kap, perdesü, pantolon, kaban, eşofman ve kap gibi ürünler çıkarmaktadır. Tesettür erkekler için de vardır. Ancak, bayan tesettürü oldukça önemlidir. Bir toplumun ahlakı tesettürle başlar, sözü bunu gösterir. Utanma, haya, namus ve inanç bir toplumdan uzaklaşınca, o toplum batmaya başlar. İşte, tesettür bütün bu saydığımız değerlerin simgesi halindedir. Başörtüsüz tesettür olmaz ancak, sadece başörtüsü takmak da tesettür değildir. Başörtüsü ve diğer tesettürlü elbiseler, tesettür takımı oluşturmaktadır.

 

KUMAŞLARIN ÇEŞİTLERİNİ HAVA ŞARTLARI BELİRLEMEKTEDİR.

 

Kumaşlar, kışlık ve yazlık üretilmektedir. Üretilen tesettür etek modelleri, kış ayları için özel üretileceğinde, kışlık kumaşlar kullanılmaktadır. Kadife, yünlü ve polar kumaşlar, kışlık ürünlerde en çok kullanılan kumaşlardır. Dışarıda giymek için üretilen tesettür kap modelleri de, soğu özel olarak üretilmiştir. Soğuğa özel olması yanında tesettürlü olması da oldukça önemlidir. Bluz, etek, kap, kaban, perdesü, ferace, abiye, tunik, kombin ve pantolon çeşitleri ile tesettürlü giyinmek isteyenler için birçok seçenek sunulmaktadır. Günümüz şartlarında aradığınız bütün elbise çeşitleri, tesettürlü olarak, tedarik edilmektedir.

 

Kumaş desenleri, kumaş çeşitleri, bin bir tonda üretilen renk çeşitleri, online mağazalarda, tesettür giyim ile giyinmek isteyenleri beklemektedir. Tesettür giyim işlemlerinde, fermuar, düğme, dantel ve deri gibi malzemelerden birçok model oluşturulmaktadır. Görkemli olması yanında, oldukça estetik ve zarif olan tesettür giyim modelleri, her yıl yeni modellerle üretilmektedir. Başörtüsü ile takım olan diğer tesettür giysi çeşitlerini, kolay bir şekilde tedarik edebilirsiniz. Tesettürlü giyinmek artık çok kolaydır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir