Renk Ve Desen Seçenekleri İle Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür severler için yeni modeller ve harika renkler seçilmektedir. İçeri ve dışarı kıyafet ürünleri ile mükemmel modeller üreten firmalar, son derece etkili çözümler üretmektedir. Hızlı ve etki üretim ile teknolojiyi yakalayan tesettür giyim sektörü, öz kültürümüz olan tesettür modasının yeni modellerini sunmaktadır.

 

ANADOLU KADINININ ÖZ KÜLTÜRÜ TESETTÜRE DAYANIR

 

Üretilen tesettür kombin ürünleri, özel olarak üretilmektedir. Başörtüsü ile takım olan tesettür perdesü ürünleri de, özel olarak üretilmektedir. Tunik ve abiye gibi ürünlerle takım olan tesettür pantolon, transparan özellik taşımamalıdır. Etekler, perdesüler, kaplar, kabanlar, feraceler, abiyeler, tunikler, tesettür eşofmanlar, başörtüleri ve daha birçok çeşit ürünler, tesettür sektöründe üretilen ürünler arasındadır.

 

AVRUPA MODASINDAN FARKLIDIR

 

Tesettür giyimin bir kriteri ve şekli vardır. Avrupa modası, cinsellik ve çıplaklığa dayanırken, tesettür modası ise kuralları olan bir modadır. El, yüz ve ayaklar hariç, bütün vücudun, belli olmayacak şekilde kapanması, tesettürü oluşturur. Edep, haya, inanç, namus, şeref ve ar gibi kelimeler, tesettür giyimin ana fikridir. Avrupa giyiminde ise, cinsellik, çekicilik, çıplaklık ve çarpıklık ana temadır. Ne olduğun önemli değil, farklı ol yeter, mantığı ile günümüzde yırtık elbiseler bile moda haline gelmiştir.

 

BAŞÖRTÜSÜ TESETTÜR İÇİN YETERLİ DEĞİLDİR

 

Kışlık ve yazlık üretilen perdesü, kaban, abiye ve ferace gibi tesettür ürünleri, başörtüsü ile takım oluşturmaktadır. Bu nedenle, başörtüsü alan herkes, mutlaka alt kısma, tesettüre uygun modelleri seçmelidir. Üstte başörtüsü altta ise dekolte ve transparan giysilerin giyilmesi, kot veya tayt giyilmesi, tesettürü oluşturmaz. Başörtüsü yeter, mantığı tesettüre aykırıdır. Bu nedenle etek, bluz, perdesü, kap ve kaban gibi birçok tesettür ürünün, başörtüsü ile takım yapılması gerekir.

 

Kışlık ürünler genellikle, polar, kadife ve benzeri sıcak tutan kumaşlardan üretilirken, yazlık ürünler ise, penye, keten ve benzeri kumaş türlerinden üretilmektedir. Her yaş için tesettür seçenekleri vardır. Bu nedenle, tesettür giyim ile giyinmek isteyen herkes, online adreslerden sipariş verebilir. Tesettürlü elbisenin ne olduğunu bilmek, tesettürlü giyinmenin birinci şartıdır. Bir de ne için giydiğin önemlidir. Moda olsun diye giyinenle, inancından dolayı giyinen arasında mutlaka bir fark olacaktır.

Tesettür kombin çeşitleri Giyim Kabini‘nde.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir