Renk Renk Başörtüsü Desenleri

 

 

            Başörtüsü son zamanlarda en çok farklı çeşitler sunan ürünlerden olmuştur. Eskiye nazaran tek tip başörtülerinden vazgeçilmiş ve daha şık, narin örtüler kullanılmaya başlandı. Kadınların giyim konusunda her geçen gün kendilerini geliştirmeleri ile başörtüsü de oldukça güzel farklılıklar sunmaya başladı. Hemen her rengin satışa sunulduğu mağazalarda aradığınız kalitede ve fiyatta ürün bulmak kolay. Ancak internet ortamında da bulabileceğiniz başörtüleri çok daha fazla çeşit imkânı ile sizlere sunulmaktadır. Her rengin farklı desenlere uygulanması kadınların da ilgisini o yöne çekmektedir. Birçok başörtüsü markası her ürün deseninde kadınların zevkine hitap etmeyi amaçlamıştır.

 

Başörtüsünde Farklı Desenler

 

Kimi hanımlar geometrik desenleri tercih ederken kimileri doğadan desenleri başörtüsünde yansıtılmasına özen gösterir. Bazıları da düz renkleri tercih eder. Son günlerde bayanların düz siyah örtülere ilgi gösterdiğini söylemek mümkün. Siyah her şeyle uyum sağladığı için genel olarak siyahı tercih eden hanımlar daha neşeli zamanlarda en çok kullandıkları renkler mürdüm rengi, bordo ve lacivert ağırlıklı olabiliyor. Ancak başörtüsü rengini belirleyen ana etmen giyilen kıyafet olmaktadır.

 

Siyah beyaz karışımı bir elbise ya da tunik tercih ediliyorsa siyah oldukça şık duracaktır. Ancak sade bir hardal sarısı tunik giyiliyorsa beyaz ve hardal rengi karışımı bir başörtüsü tercih etmek idealdir. Buradaki seçiminizde dikkat etmeniz gereken nokta kesinlikle kıyafetinizin desenli olduğu durumlarda düz renk başörtüsü düz renk kıyafet giydiğiniz zamanlarda da desenli örtü kullanmanızdır. Her ikisinin de desenli olması sizi karmaşık gösterebilir.

 

Başörtüsünün Kumaş Farkı

 

Başörtüsü aldığınızda mutlaka kumaşının yerine dikkat edin. Sizi terletmeyen ve kaşındırmayan ürünleri tercih etmeye özen gösterin. Hatta bu ürünlerde oldukça titiz davranmalısınız. Yaz aylarında sizi terleten başörtüleri kaşıntıya sebebiyet verebileceği için sizde rahat edemezsiniz. İpekli örtüler yumuşak dokusu nedeniyle tercih edilirken çok çabuk kırışması ve her seferinde ütü istemesi nedeniyle bayanlar biraz şikâyet etseler de en çok kullanılan türlerden. Daha çok pamuklu olan ürünleri tercih eden kadınlar hem terletmemesi hem de sağlık açısından pamuklu ürünlerin daha iyi olmasından dolayı tercih etmektedirler. Saten örtüler de yine çok fazla kayması ve terletmesi nedeniyle sadece özel günlerde tercih ediliyor.

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir