Pardösü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüz zamanında ülkemizin bir kültürü bulunmaktadır. Yemek yemenin, gezmenin, konuşmanın ve de giyinmenin. Mevsim şartlarına göre yaşa göre, kişinin vücut ölçülerine göre giyinmesi çok önemli hususlardan biri. Aslında doğru bir giyinme için çok fazla miktarlarda alışveriş yapıp fazla para harcamaya gerek yoktur.

İşin can alıcı ve püf noktasını bilmek gerekmektedir. Bazı moda tasarımcıları giyinmek bir sanat diye bahsederler. Giyim tarzı ister bohem, ister spor, isterse çağdaş olsun her durumu ince ayrıntısına kadar düşünmek gerekir.

Mevsimsel havalarda ve ılık geçmekte olan kış dönemlerinde dışarı çıkarken Pardesü mutlaka tercih edilmesi gereken giysiler arasındadır. Fakat bir bayana uygun olan örtünün emrine uygun giyinebilen biri iseniz bu durumda dış giyim konusu daha çok önem taşımaktadır.

-Pardösü alırken dikkat edilecek hususlar:

  1. Pardösü alırken önemli dikkat edilecek hususlar arasında her mevsim kullanabilen bir ürün olması önemli rol oynar. Bundan dolayı kış aylarında üşütmeyen, yaz aylarında ise terletmeyen kumaşlardan yapılan ürünler tercih edilmelidir.
  1. Seçilen renk olarak kişi kendisine en uygun yaşına uygun rengi olarak seçmelidir. Aksi durumda kişiyi olduğundan daha yaşlı ve ve solgun gösterebilir.
  1. Kiri belli etmeyen, leke tutmayan kumaşlardan üretilen ürünlerin seçilmesi gerekir. Model seçimlerinde bu modellerin değişken yapıya sahip olduğunu bilerek, klasik uzun seneler kullanabilecek evladiyelik türü ürünler seçilmelidir. Çünkü bu tür ürünler bir kere para verilip senelerce kullanabileceğiniz ürünler arasındadır.
  1. Pardesü uzun bir ürün olduğundan dolayı kullanırken dikkatli kullanmak gerekir. Bu önemli hususların başında ayakkabılardır. Giyilen ayakkabı mevsimin önemi olmaksızın giysilerin tarzlarına uygun şekilde seçilmelidir. Mesela, spor türde giyiliyor ise altına stilletto türü ayakkabılar kötü durur. Eğer kapalı bir bayansanız o zaman eşarp durumuna da dikkat etmek gerekmektedir.
  1. Eşarbın rengi giysi ile tam uyumlu olmalıdır.
  1. Model konusunda ise kişinin vücut yapısına uygun bir model seçilmelidir. Alınan ürün kişiyi olduğundan daha fazla kısa, ya da daha kilolu göstermemelidir. Alınırken de kalın giysilerin giyineceği düşünülerek çok dar olmayan modeller seçilmeli. Çok moda olan ürünlerin değil, genel olarak klasik türde ürünlerin seçilmesi gerekir.
  1. Yaz mevsiminde alınan pardesü türü keten olanları makinada yıkanabilir. Az deterjan ve kısa programda kolay bir şekilde yıkanmaktadır. Ancak uzun programda yıkanırsa pardösüdeki renk ve kumaş deforme olabilir.

One comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir