Özel Günlerde Tesettür Giyimi

Tesettür giyim modası gün geçtikçe farklı modellerle buluşuyor. Bu farklılığın avantajlarından ise en fazla hanımlar faydalanıyor. Düğün, nişan gibi özel günlerde nasıl bir tesettür kıyafet seçimi yapsam? Gibi problemler tesettür modası ile artık tarihte kaldı. Böyle özel günlerde birbirinden şık tesettür tunik modelleri ilk tercihlerinizden biri olabilir. Taşlı, boncuklu, simli, dantelli ya da sade şekilde hazırlanmış bu modeller pantolon üstü ya da etek üstü olarak iki ayrı şekilde tercih edilebilir. Kendi tarzınıza göre seçeceğiniz bu modellerde özel günler için yapacağınız tercih biraz daha gösterişli modeller arasından olmalıdır. Sade tunikler ise daha çok gündelik kullanım için uygun modellerdendir.

 

Özel günler için ne kadar çok model bulunsa da abiye giyim bu günlerin en çok tercih edilen kıyafetlerini oluşturmaktadır. Tesettür giyimin en zarif kolunu oluşturan tesettür abiye elbise modelleri kapalı hanımların da şıklık yarışında en ön sıralarda yer almalarını sağlamıştır. Genelde tek parçadan oluşan abiye elbise modelleri dilediğinizde açık modellerin kapatılması ile de oluşturulabilmektedir. Süslemesi bol olan abiye modellerin daha çok tercih edildiği bu günlerde sadeliğin asilliğini taşımak isteyenler için gayet sade modeller de tasarlanmaktadır. Abiye modeller özellikle nişan törenlerinde nişan sahibi hanımlar tarafından tercih edilirken düğün törenlerinde tüm hanımlar tarafından tercih edilmektedir. Abiye elbise modellerinde tesettür giyimin her ayrıntısı düşünülürken, zarifliğini tüm detayları da modeller üzerinde uygulanmaktadır.

 

Özel günlerde ve resmi törenlerde tercih edilebilecek bir diğer ürün ise feracelerdir. Genelde rahatlığı bakımından günlük kullanımda tercih edilen tesettür ferace modelleri, üzerinde yapılan işlemeler sayesinde özel gün ve geceleriniz için de en doğru tercihler arasında yer alabilmektedir. En fazla siyah rengi tercih edilen ferace modellerine altın sarısı renklerde yapılan işlemeler, taşlı işlemler ve boncuklu işlemeler abiye havası katmaktadır. Buna bağlı olarak rahatına düşkün hanımlar ferace seçimi ile rahatlığın yanında şıklığı da taşımaktadır. Ferace modellerinin günlük kullanımındaki rahatlığını yaşayan hanımların kolay kolay vazgeçemediği bu modeller, gösterişli süslemeleri ile de özel günlerde hanımların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir