Osmanlının Giyim Modası Tesettürdür

Osmanlının öz modası olan ve inancımızdan kaynaklanan tesettür, içeri ve dışarı giyim modelleri ile aradığınız modelleri sunmaktadır. Anadolu kadının geleneksel giyiminin temeli olan tesettür, günümüzde özgünlüğünü korumaya çalışmaktadır. Avrupa modasının baskısı, bütün modaları tehdit etmektedir. Cinsellik, çekicilik ve çarpıklık, Avrupa modasının özelliklerini oluşturmaktadır. Tesettür modası ise, utanma, edep, haya, inanç, huzur ve namus gibi temaları temsil eder. Bu temalar insanların özünde bulunur. İnsanlar bu özellikleri kaybettiği zaman, çarpık bir durum ortaya çıkmaktadır.

 

GÜNÜMÜZDE BİRÇOK TESETTÜR ELBİSE ÇEŞİDİ ÜRETİLMEKTEDİR

 

Günümüzde üretilen abiyeler, feraceler, etekler, bluzlar ve kabanlar, özel olarak tesettürlü bir şekilde üretilmektedir. Aradığımız mükemmel giyim tarzını oluşturan tesettür giyim ürünleri, tesettür kombin gibi ürünler, özel olarak üretilmektedir. Başörtüsü ile takım olan tesettür perdesü ürünleri, renk ve desen bakımında oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Aradığınız modelleri, online adreslerinde anında sipariş edebiliyorsunuz. Bu özelliği ile online adresler, oldukça kullanışlıdır.

 

TESETTÜR BİR TAKIMDIR.

 

Tesettürlü giysi kategorisine giren tesettür pantolon ürünleri, abiye ve benzeri ürünlerle takım olarak giyilmektedir. Ferace ürünleri de başörtüsü ile takımdır. Hac ve umre gibi ibadetlerde tesettür ferace ürünleri çok kullanışlıdır. Rahat tavaf için feraceler çok uygundur. Ayrıca, tavafa özel terlik ve sandalet ürünleri de çok tercih edilmektedir.

 

EN İYİ RENK VE DESENLER ÜRETİLMEKTEDİR

 

Her yıl yenilen tesettür giyim modelleri, her yıl yenilenmektedir. Her yıl yenilen tesettür modası ile yeni modelleri, hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz. Yeni çıkan modeller, internetten anında sipariş edilmektedir. Bu nedenle, beğendiğiniz modelleri hemen almanız gerekir. Hızlı üretim ve hızlı satış, günümüzde çok gelişmiştir.

 

İNANCIMIZI TEMSİL EDİYOR

 

Tesettür, ‘örtünme’ anlamına gelmektedir. Ayaklar, eller ve yüz kısmı hariç, bütün vücut, vücut belli olmayacak şekilde kapanması ile birlikte, tesettür oluşmaktadır. Tanınmamak ve örtünmek, tesettürün temelini oluşturur. Ev içinde ve ev dışında giyim türleri ile üretilmektedir. Kışlık ürünler kalın ve sıcak tutarken, yazlık ürünler daha ince olmaktadır ve serin tutmaktadır. Kadife, polar ve benzeri kumaşlar kışlık, penye, keten gibi kumaşlar ise yazlık olarak üretilmektedir. Günümüzün en önemli modası olan tesettür, her yaştan insana hitap etmektedir.

 

Kaynak : www.giyimkabini.com

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir