Örtünmek İçin En İyi Tesettür Elbiseleri Seçilmelidir

Tesettür, ‘örtünme’ anlamını taşımaktadır. Temelinde inancımızın kuralları yatmaktadır. Başörtüsü, tesettürün vazgeçilmez giysisidir. En kapalı elbiseleri giyen bir bayan, başörtüsü takmazsa, ona tesettürlü gözüyle bakılmaz. Başörtüsü de tek başına yetmez. Yani, baş ötüşü giyen birisi, altına mini etek veya dar kot giydiği zaman, dekolte bir ürün giydiği zaman, tesettür olmaz. Başörtüsü, ferace ve perdesü gibi ürünlerle takım oluşturmaktadır.

 

Avrupa kültürünün giyim ahlakı olan moda ise, çıplaklığa dayanmaktadır. İnsan istediğini giyer, diyerek, çok komik elbiseler bu gün moda olmuştur. Ancak tesettür kuralı olan bir modadır. Eller, ayaklar ve yüz haricinde kalan beden, dekolte ve transparan şekilde olmadan kapatılmalıdır. Bu nedenle piyasada tesettür kombin ürünleri ve diğer tesettür giysileri üretilmiştir. Etekler mini olursa, yırtmaç olursa ve dar olursa, tesettür olmamaktadır. Bluzlar, göğüs kısmı açık olursa, tesettür olmamaktadır. Ferace, abiye ve tunikler, dekolte yırtmaç ve dar kesim olursa, tesettür olmamaktadır.

 

BAŞÖRTÜSÜ VE DİĞER TESETTÜR GİYSİLERİ BİR TAKIMDIR

 

Tesettürlü giyinmeye karar veren birisi, öncelikle başörtüsü giymelidir. Daha sonra başörtüsüne uygun tesettür perdesü giymelidir. Günümüz teknolojisi ile üretilen bütün ürünler, online adreslerde anında satılmaktadır. Tesettürlü bir takım oluşturmak isteyenler için de, online adresler büyük kolaylık taşımaktadır. Kargo seçenekleri ile hızlı bir şekilde siparişleriniz gelmektedir.

 

Başörtüsü ve farece, başörtüsü ve kaban ve başörtüsü ve perdesü takımdır. Tunikler tesettür pantolon çeşitleri ile takım olurlar ve beraber tesettürü oluştururlar. Aksi halde tunikler tesettüre girmez. Abiyeler ve feraceler, gerekli yerlerin örtünmesi ile tesettürü oluşturur. Başörtüsüz tesettür olmamaktadır.

 

HER YIL YENİ MODELLER ÇIKIYOR

 

Tesettür giyimin en etkili örneklerinden olan etek, bluz, abiye, ferace ve perdesü ürünleri, renk ve desen bakımından çok çeşitli üretilmektedir. Bu nedenle, seçme konusunda oldukça zorlanabilirsiniz. Örtünme duygusunun yanında, edep, haya ve inanç duygularının temsilidir tesettür giyim. Avrupa giyim ise, çarpık giyim, çıplaklık ve cinselliği model almıştır. Bu özellikleri ile tesettür giyim en edepli giyim modasıdır. Toplumun ayakta durması için, ahlak ve namus çok önemlidir. Bu duygulara hitap eden giyim türü ise tesettür giyim modasıdır.

 

 

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir