Kullanışlı Elbisenin Adı Tesettür Giyim

 

 

Tesettürlü giyim modelleri arasında bulunan, etek ferace ve diğer elbiseler, vücudu örtüğünden ve oldukça rahat hareket kabiliyeti verdiğinden, rahat ve kullanışlıdır. Bazıları, ‘nasıl rahat ediyorlar’ diyebilir. Ancak, giyildiğinde, insan için oluşturulmuş giyim modası olduğunu anlayacaksınız.

 

BAŞÖRTÜSÜZ TESETTÜR OLMAZ

 

Tesettürün, tabiri caizse, bayrağı başörtüsüdür. Başörtüsü tesettür kombin, etek, bluz, ferace, perdesü, abiye, tunik ve benzeri giysilerle takım oluşturmaktadır. Günümüz şartlarında üretilen tesettür giysi modelleri, renkli ve desenlidir. Modası ise oldukça günceldir. Renk bakımından binlerce ton üretilebilmektedir. Bu nedenle, istediğiniz tesettür etek olsun diğer tesettür giysiler olsun, rahatlıkla temin edebilirsiniz. Dışarı için özel üretilen tesettür kap modelleri, günümüz şartlarında özel olarak üretilmektedir.

 

BAŞÖRTÜSÜ VE PERDESÜ TAKIMDIR

 

Başörtüsünün yeterli görüldüğü günümüzde, mini etekli başörtülü kişiler türemiştir. Bu tesettür değildir. Tesettürün kuralları vardır. Bu kurallar inancımızın koyduğu kurallardır. Yani, başörtüsü ve etek bir takımdır. Ancak etek tesettürlü olmalıdır. Dar, mini veya dekolte olmamalıdır. Çok ince olup vücuda yapışması, transparan özellik taşımasına neden olur. Bu durumda tesettüre uymaz. Başörtüsü ve perdesü, başörtüsü ve tunik, (tunik tesettür pantolonla takımdır) gibi ürünler bir arada kullanılmalıdır. Bu ürünler bir birlerine uyar mı diye düşünmeyin. Moda ve renk olarak özel bir biçimde üretilmektedir. Bu oldukça önemli konudur. Bütün tesettürlü giysi çeşitleri özel olarak üretilmektedir ve uyumlu olarak üretilmektedir.

 

TESETTÜRLÜ GİYSİ ÇEŞİTLERİ

 

Tesettürlü giysi modelleri, kışlık ve yazlık olarak üretilmektedir. Kışlık ürünler, polar, kadife ve benzeri kumaş çeşitleri ile üretilmektedir. Yazlık ürünler ise keten ve benzeri yazlık kumaşlarla üretilmektedir. Her yaştan tesettür severler için üretilebilen tesettür giyim çeşitleri, oldukça kullanışlı ürünlerdir. Feraceler hacc ve umre ibadetinde rahat hareket etme özelliğini vermektedir. Üstelik tesettürlü özelliğe sahiptir.

 

Etekler, feraceler, bluzlar, abiyeler, tunikler ve daha birçok çeşit ürünler, tesettür giyim ürünlerini oluşturmaktadır. Tesettür giyimin modelleri ve renkleri, günümüz şartlarında, oldukça hızlı üretilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, binlerce renk ve desen, kısa zamanda üretilmektedir. Online adreslerde, yeni ürün kısımlarında, sürekli olarak yeni modeller çıkmaktadır. Evde aile yaşantısı için özel ve dışarıya özel modellerle, tesettürlü giyinmek artık çok kolay.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir