Kendi Modanızı Oluşturun

 

 

İnsanlar genelde moda olarak belli kişilerin belirlediği giyim tercihleri olduğunu düşünür ancak bizler modanın belli kişilerin otoritesinde olduğunu düşünmüyoruz. Öncelikle gerçek moda sizin kendinize neyi yakıştırdığınızdır. Aynanın karşısında kendi görüntünüze baktığınızda gördüğünüz o muhteşem yaratık sizi memnun ediyorsa kesinlikle modaya uyum sağlıyorsunuz demektir.

 

İnsanlar sırf modaya uyum sağlıyor imajı yaratabilmek için her sezon yeni çıkan trend kıyafetlere tonlarca para döküyor oysa ufak tefek değişiklerle son derece farklı bir imaj yaratabilirsiniz. Son yıllarda kadınların çalışma hayatında ve eğitim sektöründe varlıklarını hissettirmeleriyle birlikte imaj yaratmak konusunda da son derece başarılı oldular.

 

Tarz Yaratmanın Detayları

 

Her moda olan kıyafetle tarz yaratamazsınız bu bir gerçektir. Tarz olmanın yolu öncelikle özgüveni yüksek bir duruştur. Bir duruşa sahipseniz sonrasında üzerinize yakışan ve karakterinizi ortaya çıkaran kıyafetlerdir. Örneğin son dönemde en çok satışı yapılan ve moda olduğu düşünülen yırtık jeanlar son derece tarz duruyor.

 

Dar yırtık jean pantolonla iddialı bir ince topuklu ayakkabıyı kombinlediğinizde ortaya farklı bir imaj çıkıyor. O yırtık kotun üzerine bir de önden bağlayacağınız uzun, salaş bir gömlek giydiğinizde ve saçlarınızı da hafif dağınık bir şekilde topladığınızda imajınıza söylenecek pek fazla bir söz kalmıyor.

 

Eski Kıyafetlerinizi Moda Kıyafetlerle Kombinleyin

 

Çok eskiden aldığınız ancak artık eski model diye giymek istemediğiniz kıyafetlerinizi moda olan pantolonlara ya da bluzlarla birlikte değerlendirdiğinizde eskisi kadar demode görünmeyecektir. Aksine yaratacağınız tarzla belki de farklı bir moda ikonu olabilirsiniz. Farklılıklara açık olmalısınız ve alışılmışın dışına çıkmalısınız. Kendi tarzınızla girdiğiniz her ortamda kişiliğinizi yansıtan imajınızla adınızdan söz ettirin.

 

Bir zamanlar kovboy çizmeler bir hayli modaydı şimdi onları giymemek için bir sebep yok sonuçta eskiden yırtık jeanlerde modasını kaybetmişti ancak şimdi yine giyiliyor. Neden kovboy çizmeleri de giymeyesiniz ki. Kemer üstü kaşe ceketlerle bu çizmeler son derece hoş duracaktır. Yıllar önce kim derdi kot pantolonlarla topuklu giyilmez blazer ceket giyilmez diye. Bakın en çok tercih edilen imaj haline geldi. Sizlerde zıtlıkları kullanarak farklı kombinlerle farklı bir imaj yaratabilirsiniz.

Kaynak : www.giyimkabini.com

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir