İpek Şal Hakkında Her Şey

 

 

Bu yılın en çok kullanılan şalı ipek şaldır. Sizlere ipek şallarının nasıl yıkandığı hakkında bilgiler vereceğiz.

 

İpek şal nasıl yıkanır?

 

İpek şalların kumaşları çok narin ve çok hassas oldukları için elde ılık su ile yıkamak daha doğrudur. Çünkü çamaşır makinesi hızlı çalıştığı için ve uzun sürdüğü için ipek şal kumaşları hasar görebilir ya da tüylenebilir. İpek şal kumaşlarını her zaman diri olmasını istiyorsanız bu söylediklerimizi mutlaka dikkate almanızı isterim.

 

Elde yıkanan ipek şallar

 

Elde yıkayacağınız ipek şalı kesinlikle kireçli olmasına çok özen göstermeniz gerekmektedir. İpek şal elde yıkayacağınız zaman asla deterjan kullanmamalısınız. Çünkü deterjan ipek kumaşlara zarar verebilir. Elde yıkanan su kaynar olursa ipek şallar yıkanıp bozulabilir. İpek şalına uygun deterjan olarak bebek şampuanlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca ipek şal elde yıkadığınız zaman hiç bir şekilde çitilemelisiniz. Sadece ipek şalınızı nazikçe yıkamanız gerekmektedir. Bununla birlikte ipek şalınızı yıkadığınız zaman suyunu çıkarmak için sıkmayınız.

 

İpek şalların ütülenmesi

 

Gelelim ipek şalların ütülenmesine ve ipek şallarınızı yıkamadan önce ütülemelisiniz. Çünkü ipek şallar ütülendiği zaman tüylenmez ve parlaklığını asla kaybetmez. Böylelikle uzun yıllar boyunca da ipek şallar korunmaktadır. Kozmetik ürünlerden olan deterjanları ipek şalları yıkamak için hiç bir şekilde yıkamayınız.

 

Kesinlikle ipek şallar için çok yanlış bir sunum olabilir. Şallarınız ipek kumaştansa bakımına çok dikkat etmelisiniz. Tesettürlü bayanların bu yıl en çok tercih ettikleri şal ipektir. İpek şalların kullanımı çok basit ama bakımı oldukça zordur. İpek şal kullanımı hakkında bilmediğiniz püf noktalarını sitemize girerek okuyup inceleyebilirsiniz. İpek şal bayanlara çok yakışmakta ve asla yaz aylarında terletmemektedir. Ama tabi ki kullanımı için bazı şartlara da uymanız gerekmektedir. İpek şalları temizliğini ve ütüsünü sizler için anlattığımız yönteme göre püf noktalarına uymalısınız.

 

Aksi takdirde çok ısınan bir ütü de ipek şallarına yapışıp ipek şal kumaşını bozabilir. Çok ciddi bir şekilde ipek kumaşın bakımını özenle ve titizlikle yapmalısınız. Bu yüzden de ipek şal yıpratmaması için şalları çok özenle bakımını yapmanız ve dikkatlice davranmanızı da çok isteriz. Mutlaka sitemize girin ve kesinlikle ipek şal nasıl bakımı yapılacağı konusunda her şey bulacaksınız.

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir