İnsan Hayatında Giysi Çok Önemlidir

İnsan hayatında giysi çok önemlidir. Bu öneme binaen, kültürler ve inançlar giysi şekillerini belirlemiştir. Mesela, bir İskoçyalının eteği bize komik gelebilir ancak, onların kültürüne yerleşmiştir. Ya da bir Afrikalı yerlinin giysileri bize abes gelebilir ancak onların kültür ve inancı o şekilde giyinmelerine neden olmuştur. Bir toplumda cinsellik ve ahlaksızlık ön plandaysa, çıplak giyim modelleri yaygın olacaktır.

 

Anadolu insanında ise edep, haya, utanma ve İslam inancı, giyim kültürünü belirleyen unsunlar olmuştur. Bu giyim kültürü, tesettür giyim kültürüdür. Bir başörtüsü, inancımız emridir ve diğer tesettürlü elbise çeşitleri ile takım olmalıdır. Aynı şekilde, tunikler tesettürlü pantolon çeşitleri ile takım olmaktadır. Oldukça etkili çözümler sunan tesettür giyim modelleri, öz kültürümüzün temsilcisi haline gelmiştir.

 

İnsanlar için önemli bir nokta olan inanç ve düşünceler, giyim kültürüne yansır. Hristiyanlarda ve yahudilerde bile tesettür anlayışı varken, günümüz Avrupa kültürüne hakim olan ahlaksız giyim tarzı, onların hayatında hakim olmuştur. İslam ve diğer bozulmuş semavi dinlerde tesettür aynıdır. Ancak, tesettürün bugünkü temsilcisi bizleriz.

 

Tesettür giyim modelleri, her yıl yenilenmektedir. Başörtüsü modelleri, ebru ve çini gibi sanat eserlerinin izlerini taşımakla birlikte, değişik renk ve dese de üretilmektedir. İçeri ve dışarı tesettür elbise çeşitleri ile oldukça etkileyici ürünler çıkmaktadır.

 

TESETTÜR GİYSİLER TAKIMDIR

 

Perdesü ve başörtüsü, ferace ve başörtüsü, tunik ve pantolon beraber takım elbise şeklinde kullanılmaktadır. Kış aylarının vazgeçilmez ürünlerinden olan tesettür kaban çeşitleri, tesettür kap çeşitleri, kışlık kumaşlarla, kışın üşümemek için, özel olarak üretilmektedir. Spor yapmak için özel olarak üretilen tesettür eşofman ürünleri de, rahat bir spor anlayışı ile üretilmektedir.

 

ETKİLİ MODELER ÜRETİLMEKTEDİR

 

Tesettür, öz kültürümüz ve inancımız demiştik. Bu inancımıza uygun olan modeller ve renkler, müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Online alışveriş kültürüne uyum sağlayan tesettür elbise çeşitleri, bir dokunuşla sipariş edilebilmektedir. Hızlı ve güvenli bir şekilde üretilen tesettür giyim modelleri, günlük yaşantımızda ve özel günlerimizde kullanabiliriz. Dışarı ve içeri tesettür elbiseleri ile rahat rahat gezebiliriz. Dışarı tesettür biraz daha kapalıdır. İçeri tesettür elbiseleri ise, biraza daha renkli ve modellidir. İçeri modellerinde renk ve model seçimi, biraz daha fazladır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir