İnancımızın Simgesi Tesettür Giyim

Tesettür giyim, öz kültürümüzün mirası olmakla birlikte, inancımızı temsil etmektedir. İslam dinini gereği olan tesettür giyim, günümüz şartlarında oldukça etkili bir şekilde üretilmekte ve hızlı bir şeklide satılmaktadır. Başörtüsü giyen bir bayan tesettür etek ile takım oluşturmalıdır. Tesettür bluz çeşitleri de ihmal edilmemelidir. Bu giyim çeşitleri genellikle içeri giyim tesettür tarzıdır. Dışarı giyim tesettür tarzında ise, tesettür kap, tesettür perdesü ve benzeri ürünlerle gerçekleşmektedir.

 

TESETTÜR GİYSİLER BİRBİRLERİNİ TAMAMLAMAKTADIR

 

Tesettür giyim tarzlarında en önemli öge, tesettürün birbirlerini tamamlamasıdır. Etek ve bluz, tesettürlü olmak kaydı ile başörtüsü ile takım olur. Türban, eşarp ve benzeri ürünlerde, tesettürün simgeleri halindedir. Günümüzde halen giyilen ve Nene Hatun’un simgesi olan çarşaf da, tesettür giyim modasında bulunan ürünlerdendir.

 

GÜNLÜK YAŞANTIMIZIN BİR PARÇASI OLAN TESETTÜR GİYİM

 

İslam toplumlarının günlük giyim tarzı olan tesettür giyim, günümüzde, oldukça popüler olmaya başlamıştır. Türban ve başörtüsü gibi tesettürün bayrağı olan ürünler, diğer tesettür ürünleri ile takım olmaktadır. Başörtüsü ile tesettür kombin ürünler, tesettür ferace ve diğer ürünler, takım olmaktadır. İçeri tesettür ürünleri daha renkli ve göz alıcı olurken, dışarı giyim daha kapalıdır. Tesettür, eller, ayaklar ve yüz dışında bütün vücudun kapanmasıdır. Bu çok önemli kural, bir elbisenin tesettürlü olması için gereklidir. Başarılı çözümler sunan tesettür modası, günümüz teknolojisi ile üretilen tesettür ürünlerinin, online adreslerde görücüye çıkmaktadır. Kargo seçenekleri ile anında temin edebildiğiniz tesettür giyim ürünleri, oldukça renkli ve desenli üretilmektedir.

 

TESETÜRÜN ANA TEMASI

 

Avrupa giyim kültürünün ana teması, sınırsız giyim, çıplaklık, çarpıklık ve sıra dışı olma duygularıdır. Bu nedenle, çok acayip giysiler birden moda olabiliyor. Tesettür giyim modası ise, utanma, edep, haya, namus ve inanç gibi temalarla üretilmektedir. İnsana has olan bu duyguları koruyan tesettür, Avrupa modasına göre çok daha ciddi ve sağlamdır. Toplumun fuhşiyattan korunması için, tesettür giyime ihtiyaç vardır. Osmanlı halkı, kadın, erkek, çoluk, çocuk savaşa katılmasının sebebi, sağlam bir toplum yapısının olmasıdır. Aile kurumunu koruyan giyim tarzı, tesettürdür. Dışarıda, yabancı erkeklerin zehirli bakışlarından korunmak için, tesettürlü giyinmek en iyisidir.

https://www.giyimkabini.com/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir