Her Ortama Göre Tesettür Giyim Tercihi

Tesettür giyimin ayrıcalıkların yaşamak ve her ortama göre tesettür giyim tercihi yapabilmek için tesettür abiye tercihlerini mercek altına alabilirsiniz. Bu çerçevede özellikle özel günlerde, davetlerde ve iş ortamında giyilecek özel konseptler öne çıkıyor. Resmi ortam tarzı kombinleri ele aldığımızda öne çıkan tesettür abiye elbise seçenekleri şu şekilde belirtebiliriz.

 

Resmi ortamlar için siyah rengin hakim olduğu bir konsept düşünüyorsanız Deri garnili yelek tercihi ile kombini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bunun üzerine siyah uzun eşarp tercih yaparak aynı tonun devamını sağlayabilirsiniz. Üst giyim olarak da siyah uzun tunik tercihi yaparak aynı ciddiyeti tüm kombine yayabilirsiniz. Bu kombini tamamlamak için ise siyah çizme tercihi yaparak şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Resmi ortamlar için biraz daha esnek bir tercih olan lacivert ağırlıklı tesettür tunik kombini olan yeni kombinde size ayrı bir hava katacak.

 

Lacivert ya da mavi tonda bir eşarpla başlayacağınız kombin hazırlığında mavi süslemeli ve mavi tonlarda işlemleri olan lacivert tunik tercihi yapabilirsiniz. Bu kombinde alt giyim olarak da mavi ya da lacivert tayt pantolon ya da kot pantolon tercih yaparken ayakkabı olarak da düz renk bir ayakkabı tercihi ile kombini tamamlayabilirsiniz. Çantayı da unutmadan koyu renk lacivert tonlarda bir çanta kombininizi daha şık gösterecektir. Remi ortamlarda giyilecek bu tarz kombinlerin yanında özel davetlerde giyilecek daha özel kombinlerde mevcut.

 

Bu kombinlere baktığımızda altın varaklı modeller öne çıkıyor. Altın varaklı işlemeye sahip ince bel bir ceket ile üzerine altın rengi bir eşarp tercihi ile üst giyimi tamamlarken siyah gömlek doğu tercih olacak. Alt giyim olarak da uzun klasik bir siyah etek kombini harika bir konsepte çevirecek. Ayakkabı tercihi olarak da eteğin altında kalacak düz topuklu ayakkabı tercihi ideal olacaktır.

 

Tesettür giyim ile modayı takip ederken ayı zaman kültürel birikimi getirdiği geleneklere göre giyinmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız. Önceleri podyumlarda görmeye alışık olmadığımız tesettür ferace seçenekleri günümüzde giderek trend haline gelmekte, ünlü modacılar tarafından özle tasarımlar haline gelmektedir. Artık daha modern ve çağdaş çizgilerle tesettürlü giyinebilirsiniz.

 

Kaynak: https://www.giyimkabini.com/

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir