Günümüzün Tesettür Modası

 

 

Tesettür, sürekli olarak değişik bir şekilde yorumlanmıştır. Tesettür ‘örtünme’ anlamında kullanılmaktadır. Bu nedenle, tesettürlü giysi çeşitleri, belli kurallarla üretilmektedir. Eller, ayaklar ve yüz hariç bütün bölgenin kapatılması, vücut hatlarının belli edilmemesi, önemli olan kuraldır. Dışarıda çekici olmamak, dekolte ve transparan giyinmemek, tesettürün diğer kurallarındandır. Günümüz tesettür abiye elbise çeşitleri, tesettür etek çeşitleri, bluz ve ferace çeşitleri, tesettür giyimin çeşitlerindendir.

 

TESETTÜRÜ İNANÇ OLUŞTURUR

 

Tesettürlü giyinme, inancımız gereği yapılan bir harekettir. Osmanlıdan kalma yüzyıllar süren tesettür modası, dünyanın en önde gelen modası idi. Çıplak modalar, dekolte giysiler, Osmanlının yıkılmasından sonra ortaya çıktı. Bu nedenle, Anadolu kadını, tesettürle anılır. Anadolu kadını kocasından başkası yanında tesettürsüz giyinmez. Bütün bu kültür birikimi, bizim özümüzü oluşturmaktadır.

 

Günümüz tesettür giyim modelleri, oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Etekler, perdesüler, abiyeler, tunikler, kap ve kabanlar, özel olarak üretilmektedir. Kışlık ve yazlık olarak üretilen tesettür çeşitleri, hava sıcaklıklarına göre değişiklik göstermektedir. Mesela tesettürlü pantolon ancak tesettür tunik çeşitleri ile kullanılır. Yani iki bir takım oluşturur. Özellikle hacc ve umre ibadetlerinde ferace giyim, son derece rahat ve kullanışlıdır. Rahat ve kullanışlı olması yanında, özel kumaşlarla üretilmesi, tesettür giyim modelleri için oldukça önemlidir.

 

GÜNÜMÜZDE TESETTÜR GİYİM ÇOK KOLAY SİPARİŞ EDİLMEKTEDİR.

 

Tesettür giyim modelleri, online internet sitelerinde, istediğiniz modellerle, satışa sunulmaktadır. Tesettür giyim modelleri, günümüz teknolojisinde, çok rahat bir şekilde sergilenmektedir. Bin bir renk ve desende üretilen tesettür giyim modelleri, cep telefonundan anında sipariş edilebilmektedir. Kargo seçenekleri ile aradığınız bütün modeller, rahatlıkla satın alınmaktadır. Mesela, tesettür ferace çeşitlerinden istediğiniz modele dokunuyorsunuz ve anında kargo ile sipariş edebiliyorsunuz. Hızlı ve güvenli bir şeklide sipariş edilebilen tesettür giyim modelleri, oldukça hızlı bir şekilde satışa sunulmaktadır.

 

HER YAŞA GÖRE TESETTÜRLÜ GİYİM MODELLERİ

 

Her yaş için özel tesettürlü modeller vardır. Renk ve desenler de yaşa göre sınıflanabilir. Bu nedenle, tesettür giyim modelleri ile aradığınız giyim tarzını yakalayabilirsiniz. Rahat ve huzurlu bir yaşam için tesettürlü giyim, oldukça önemlidir. Avrupa’nın dekolte ve transparan giysileri, öz kültürümüze ve tesettür kurallarına aykırıdır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir