Günümüzün Tesettür Giysileri Sizleri Bekliyor

 

 

Yüzlerce yıl Dünya’ya hükmeden Osmanlı, tesettürü ile tanınmıştır. O zamanlarda dünya modasının yönünü tesettür belirliyordu. Avrupa, yüzlerce yıl çıplak giyinememiştir. İşte böylesine şerefli bir geçmişi olan tesettür giyim, günümüzde de varlığın korumaktadır. Anadolu kadını ile tesettür, Anadolu kadını ile namus, Anadolu kadını ile inanç bir aradadır. Ancak, Avrupa kültürü ile artık kendini tanıyamayan bir nesil oluşmuştur.

 

ÖZÜMÜZ OLAN TESETTÜR GİYSİLERİ

 

Tesettür ‘örtünme’ anlamında olup, inancımızın belirlediği sınırları vardır. Avrupa giyimi gibi kuralsız değildir. Örtünme giysileri yani tesettürlü giysiler inancın ve utanmanın simgesidir. Etekler, bluzlar, feraceler, abiyeler, tesettür kombin çeşitleri, kaplar ve kabanlar tesettürlü giysilerdir. Tuniklerle takım olan ve yalnız tesettür olmayan tesettür pantolon çeşitleri, binlerce renk ve desende üretilmektedir. Dışarı giyimde kullanılan ve başörtüsü ile takım olan tesettür perdesü çeşitleri, oldukça etkilidir.

 

TESETTÜR ÇEŞİTLERİ SİZLERİ BEKLİYOR

 

Her yıl, binlerce renk ve model tesettürlü giysiler satılmaktadır. Tesettürlü giysilerin belli özellikleri vardır. Mesela, etekler asla mini olamaz veya diz üstü olamaz. Dar ve yırtmaçlı etekler, asla tesettürden sayılmadı. Bluzlarda göğüslerin açık olması, dar olması ve transparan olması, tesettür özelliğini kaybetmesine neden olur. Başörtüsü, tek başına tesettürlü olmaz. Tesettürlü olmak için, başörtüsü ve ferace giymek gerekir. Başörtüsünün altına tesettürsüz pantolon veya etek giymek, tesettür kurallarına uymaz. Bu nedenle gerek perdesü olsun gerek ferace olsun, üst kısmına başörtüsü veya şal giymek, tesettürü oluşturur. Tesettürü oluşturan bu giysilerin tercih edilmesi, önemli bir husustur.

 

HIZLI ALIŞVERİŞİN ADRESİ ONLİNE MAĞAZALAR

 

Online mağazalarda sergilenen tesettürlü giysi çeşitleri, oldukça hızlı satılmaktadır. Binlerce modele, oturduğun yerden rahatlıkla bakabilmektesin. Bu nedenle, online mağazalar, aradığınız alış-veriş keyfini sunmaktadır. Yeni modeller ve yeni renkler, online mağazalarında ilan edilir. Bir modele aynı anda, binlerce kişi rahatlıkla bakar. Bu nedenle, online mağazalar, geleceğin mağazalarıdır. Yakın gelecekte, bütün insanla artık online mağazalarda alışveriş yapacak. Bu nedenle, tesettür giyim modellerini beğenmek için, online mağazalar bakmak yeterlidir. Bedeninize uygun bir tesettür giyim çeşidini, ücretsiz kargo seçenekleri ile alabilirsiniz. Ücretsiz kargo ve hızlı alış-veriş olanakları ile tesettürlü giyinmek çok kolay.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir