Günümüz Tesettür Modası Her Yıl Yenileniyor

 

 

Tesettür giyim, Avrupa giyim tarzına göre belli kriterleri olan, öz kültürümüz ve inancımızın simgesi olan bir giyim türüdür. Başörtüsü ile takım olan tesettürlü giyim modelleri, renk ve desen bakımından oldukça kullanışlıdır. Dışarı için kullanılan tesettür perdesü çeşitleri, model olarak oldukça fazla bir şekilde üretilmektedir. Ferace, etek, bluz, tunik, abiye, kombin, başörtüsü, perdesü, tesettür pantolon ve daha birçok tesettür çeşitleri, hızlı ve güvenli bir şekilde üretilmektedir.

 

TESETTÜR MODASININ KRİTERLERİ

 

Her elbise tesettür değildir. Tesettürlü olmak için belli şartlar vardır. Mesela, mini etekler, yırtık ve dar kotlar, göğsü açık ince dekolte bluzlar, yırtmaçlı, göğsü açık feraceler ve bütün transparan giysiler, tesettür sayılmamaktadır. Tunik ve pantolon beraber tesettür olmaktadır. Başörtüsü ve perdesü beraber tesettür olmaktadır. Bu nedenle tesettür giyiminde takım çok önemli bir unsurdur. Kullanışlı olması bakımından tesettür kaban çeşitleri model olarak oldukça fazla bir şekilde üretilmektedir.

 

DESEN VE MODEL OLARAK TESETTÜR

 

Desen ve model olarak, her yıl binlerce renk ve desende tesettürlü giysi üretilmektedir. Bu giysiler, özel olarak imal edilmektedir. Kullanışlı olmaları yanında, öz kültürümüzün temsili olan tesettür giyim şekilleri, aradığınız tesettür modasını sunmaktadır. Osmanlının çarşafı, günümüz tesettürün temelini oluşturur. Tesettürün temelini inancımız oluşturur. Bu nedenle, Anadolu insanı ile tesettür beraber anılmıştır. Anadolu geleneksel tesettürlü giysi modelleri, oldukça renkli ve desenlidir. Günümüz tesettür modasındaki desenler, çini, ebru ve benzeri sanatlara dayanmaktadır.

 

Özellikle başörtüsünde desen uygulamaları, oldukça yaygındır. Diğer tesettürlü giysiler de başörtüsü ile uyumlu bir şekilde üretildiklerinden, tesettür tam bir moda haline gelmiştir. Günlük yaşantımızda oldukça etkili olan giysi kültürü, inancımızı ve kültürümüzü yansıtan birer ayna gibidir. Bizim öz kültürümüz ise, tesettürlü Anadolu kültürüdür. Avrupa giyim modası bizimle taban tabana zıt olan ve uyum sağlamayan bir giyim tarzıdır. Bu nedenle, elbiselerimiz, Avrupa değil Anadolu ile özdeşleşmiş tesettür elbise modası ile uyum sağlaması gerekir.

 

Aradığınız bütün tesettürlü elbise modellerini, online internet sitelerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Bu temin işlemlerinde, internet bağlantısı yetiyor. Kapınıza kargo ile kısa zamanda getirilen bu giysileri, hemen giyebiliyorsunuz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir