Günümüz Teknolojisiyle Tesettür Giysileri Hızlı Üretilmektedir

Tesettür giysi modelleri, günlük yaşantımızda kullanabileceğimiz modellerdir. Bu modeller, oldukça etkili modellerle ortaya çıkmaktadır. Renk ve desen bakımından yüzlerce çeşit olan tesettür, başörtüsü ve diğer ürünlerle, oldukça başarılı tasarımlarla piyasaya çıkmaktadır.

 

Günümüz giyim sektöründe, kışlık ve yazlık ürünler yanı sıra, erkek ve bayan ürünleri de üretilmektedir. Erkek ve bayan ürünler özel olarak üretilirken, kışlık ve yazlık ürünler de, özel kumaşlarla üretilmektedir. Bu özel kumaşlar sayesinde, tesettür giyimi tercih eden kişiler, rahat etmektedir. Kışlık ürünler olan tesettür kaban ürünleri, günümüz teknolojisi ile hızlı bir şekilde üretilmekte, pratik bir şekilde online sitelerde satılmaktadır. Kargo seçenekleri ile hızlı ve güvenilir sipariş işlemleri gerçekleşmektedir.

 

TESETTÜR MODASINDA GÜNCEL TASARIMLAR

 

Güncel tasarımlarla, ferace, abiye, tunik, tesettürlü pantolon, tesettür eşofman, kap, kaban ve pardesü ürünleri, özel tasarımlarla üretilmektedir. Kışlık ürünler olan tesettür kap ve çeşitleri, oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Renk ve desen bakımından, binlerce ürün, kısa zamanda üretilip, online sitelerde satılmaktadır.

 

Yazlık ürünler, keten ve benzeri yazlık kumaşlarla üretilmektedir. Penye türü kumaşlarda, yazlık ürünlerde kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler, birçok renk ve desenle üretilmektedir. Kışlık tesettür giyimin önemli çeşitlerinden olan tesettür kaban ürünleri, özel tasarımlarla üretilip, diğer tesettür çeşitleri ile uyumlu bir şekilde üretilmektedir.

 

GİYİM MODASINDA TESETTÜR RÜZGÂRI

 

Tesettür, Avrupa modasına nazaran, edep, haya, utanma, namus ve inanç temaları ile tasarımları gerçekleşmektedir. Ebru ve çini gibi Osmanlı sanatlarının izlerini taşıyan başörtü desenleri, öz kültürümüz temsil etmelidir. Avrupai modanın çıplaklık ve cinsellik temalı modasına karşın, tesettür modamız, hem bizi temsil etmektedir, hem de aradığınız tesettür modasını sunmaktadır. Bu özellikleri ile inancını yaşamanın huzurunu veren tesettür giyim, edep ve haya ile daha çok yakışmaktadır.

 

İnsani özellikler olan, edep, haya, utanma ve namus temaları, Anadolu insanına özel olan geleneksel giyim modasının genel teması haline gelmiştir. Genel olarak, günümüz şartlarında, tesettürlü giyinmek isteyen herkes, rahatlıkla tesettür giyim modası ürünlerini temin edebilir. Başörtüsüz tesettür olmaz. Ancak, diğer tesettür giysilerini kullanmadan, başörtüsü, tek başına tesettür olmaz. Bu nedenle, tesettür takım anlayışı ile üretilmiştir.

Kaynak : https://www.giyimkabini.com/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir