Giyinmek Güzeldir

 

 

Giyinmek, insanın yaratılışı ile özdeşleşmiştir. Yani insanlar sokak ortasında çıplak bir şekilde gezemez. Bu duygularını kaybeden bir insan, insanlıktan çıkar. İnsanın temiz duyguları olan edep, haya ve namus duyguları, tesettür giyim ile korunmaktadır. Toplumların fuhuştan uzaklaşması için, çıplaklığı, cinselliği ve müstehcenliği ön plana çıkarmamalıdır. Bu duygular yerine edep, haya ve inanç duyguları öne çıkmalıdır. O zaman o toplum fuhuştan kurtulacaktır.

 

GÜZEL GİYİNMENİN ADIDIR TESETTÜR

 

Başörtüsü ve diğer tesettürlü giysiler, edep ve utanmanın misalidir. Tesettürlü giyinip utanmayan ve edebe bürünmeyen birisi, tesettüre uymamaktadır. Tesettür, ‘örtünme’ olarak bilinmektedir. Eller, yüz ve ayaklar hariç, bütün vücut tam olarak kapanmalıdır. Tam olarak kapanan vücut, belli olmayacak şekilde örtünmelidir.

 

TESETTÜR GİYİM ÜRÜNLERİ

 

Tesettür giyim ürünleri, aradığınız mükemmelliği sunmaktadır. Yani, tesettürlü etek, tesettürlü bluz, ferace, abiye, tunik, eşofman, pantolon ve kap ürünleri, özel modellerle üretilmektedir. Oldukça başarılı modeller çıkaran tesettür giyim, tesettür kombin gibi ürünleri de değişik modellerde üretmektedir. Günümüzün modası olan Avrupa modasına göre, belli kuralları olan oturaklı bir modadır tesettür. Avrupa modası ise, siyasi baskının simgesi haline gelmiştir. Bir sınır olmayınca, çok çarpık modeller, bir anda moda oluyor bu da giyinme sanatını zedeliyor. Mesela tesettür etek ürünü, başörtüsü ile giyilmelidir. İnancına bağlı insanların tesettür anlayışında pazarlık yoktur.

 

KIŞLIK VE YAZLIK ÜRETİLMEKTEDİR

 

Kışlık ve yazlık üretilen tesettür giyim ürünleri, tesettür kap ürünleri gibi başörtüsü ile uyumludur. Tesettür kap, kaban ve perdesü ürünleri, dışarı ürünleri, diğer ürünler ise içeri ürünlerdir. Her yaştan insan için özel olarak üretilmektedir. Her yaştan insan için tesettür, oldukça geniş bir satış ağına sahiptir. Başarılı çözümler sunan tesettür moda anlayışı, oldukça etkilidir. Tesettür modasında, haya, edep, utanma, şeref, namus ve inanç temaları ağır basmaktadır. Belli kuralları olduğu için, çarpık moda anlayışı gelişmez.

 

Kışlık ürünler kadife, polar ve yünlü kumaşlardan, yazlık ürünler ise keten, penye ve benzeri kumaşlardan üretilmektedir. En iyi modellerle, tesettür giyim modelleri, online adreslerde hızlı bir şekilde satılmaktadır. Moda olarak tesettür, en iyi ve en güzel renklerle satışa sunulmuştur. Online adreslerden anında sipariş verebiliyorsunuz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir