Bütün Tesettür Giysiler, Tesettür Kurallarına Uymalıdır

 

 

Tesettür kurallarına uymayan etek, bluz ve benzeri ürünler, tesettür sınıfına girmemektedir. Tesettür sınıfına girmeyen etekler, mini ve dar olmaktadır. Tesettür etek, ayaklara kadar olur ve bol olur. Yine abiye ve ferace gibi ürünlerin tesettürlü olması için, yırtmaç, dekolte ve transparan özellik göstermemesi gerekir. Bütün bu özellikler, tesettür giysilerde bulunmalıdır. Tesettür giyim modellerinde aradığınız modeller, çarpık anlayışla üretilmemelidir. Başörtüsü, tesettür giyimin vazgeçilmez baş aktörüdür.

 

TAKIM OLARAK GİYİLMESİ UYGUN OLUR

 

Tesettürlü bir abiye veya ferace, başörtüsü ile takım olmaktadır. Ayrıca, kap ve perdesü gibi ürünler de, başörtüsü ile takım olmaktadır. Mesela tesettür kombin ürünler, diğer tesettürlü elbiselerle takım oluşturmaktadır. Başörtüsü, ferace ve tesettür kap ile takımdır. Burada önemli olan nokta, tesettürlü olunması ve tesettür kurallarına uyulmasıdır.

 

Başörtüsü, tesettür etek modelleri ile takımdır. Mini etek, dar etek, ince kesim ve dekolte abiyeler, ince kesim ve transparan feraceler, başörtüsüne yakışmaz ve tesettüre aykırıdır. Yırtık kotlar, ince taytlar, başörtüsü ile takım oluşturmamaktadır. Kısacası, tesettür bir takımdır ve bu anlayışa uymayan bütün giyim türleri, tesettüre uymamaktadır.

 

MODELLER HER YIL YENİLENMEKTEDİR

 

İnternet sitelerinde yeni çıkan modeller, tezgaha gelmeden, direkt olarak müşteriye ulaşmaktadır. Bu özellikleri ile tesettür giyim modası, anında temin edilmektedir. Bütün yaş gruplarına hitap eden bu moda, her yıl yeni renk ve desen çıkarmaktadır. Bu nedenle, yeni modeller hızlı bir şekilde tükenmektedir. Oldukça başarılı modeller ve renkler üreten firmalar, kargo seçenekleri ile oldukça hızlıdırlar.

 

AVRUPA GİYİMİ İLE REKABET HALİNDEDİR

 

Avrupa giyim kültürü baskın ve güçlü olmasına karşın, insanlara özel edep, haya, utanma, inanç ve namus gibi terimleri temsil eden tesettür giyim, yükselişini sürdürmektedir. Muhafazakâr giyim anlayışı tesettür değildir. Başörtüsüz tesettür olamaz. Yine eller, ayaklar ve yüz hariç bütün vücut kapanmalıdır. Başörtüsüz tesettür giysiler giyildiği zaman, sadece kapalı giyinmiş olursunuz. Tesettür giyimin bir kuralı vardır ve bu kural, başörtülü giyimdir. Erkekler için tesettür ise, diz kapağı altı ile göbek üstü arasında kalan kısmın kapatılmasıdır. Her yaştan insan için özel modeller üretilmektedir.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir