Bu Sezon Tesettür Giyimin Trendleri

 

 

Herkes dış görünümüne büyük önem göstermektedir. Fiziğimizin düzgün olmasını, elbiselerimizin temiz ve ütülü olmasını, giydiğimiz ayakkabı ile kullandığımız çantanın uyum içinde olmasını isteriz. Öz güveni yüksek olanlar iyi giyinmek için daha çok çaba harcamaktadırlar. Bu kadar çok önem verilen giyim konusunda farklı farklı giyim tarzları olması normaldir. Herkes istediği gibi giyinmekte özgürdür. Kimileri tesettür giyim tercih ederken kimileri de tercih etmeyebilir.

 

İslam dininin hakim olduğu bir ülkede yaşıyor olmamız sebebi ile tesettür tercihinde bulunan çok insan vardır. Bu kadar çok tercih ediliyor olması nedeni ile her mağazada tesettür kombin modellerini görmek mümkündür. Çoğu ünlü marka bu sektörde yerini almaktadır. Talebin çok olması ile birlikte sektörde hızlı bir gelişme yaşanmaktadır.

 

Firmalara tesettür tercihinde bulunan bayanlar için pantolon, elbise, tunik, kap, pardesü, başörtüsü, şal, etek, eşofman, tesettür mayo modelleri sunmaktadır. Tesettür giyim mağazaları da hızlı bir şekilde her ilde artış göstermektedir. Özellikle de internet üzerinden satış yapan pek çok online tesettür giyim satış mağazası da bulunmaktadır. Bayanların aldıkları ürünlere kombin yapabilmesi için bu mağazalarda ayakkabı, çanta, şal gibi ürünlerde satılmaktadır.

 

Tesettür tercihinde bulunan bayanların bu kadar çok seçenek karşısında dikkat etmesi gereken nokta alacağı ürünün kumaşıdır. Yazın terletmeyen, kışın da üşütmeyen kumaşlar tercih etmelidir. Pamuklu ürünler tercih etmek tesettürlü bayanların rahat edebilmesi için çok daha uygundur. Asillik ve zarafetin tesettür giyimde buluşması mantığı ile çalışan firmalar muhteşem kreasyonlar sunmaktadır.

 

Modayı takip eden ve 2017 yılının trendlerini merak edenler çoktan araştırmalarını yapmaya başladı. 2016 yılının son aylarını yaşadığımız bu günlerde 2017 yılına ait tesettür trendleri mağazalarda yerini aldı. Geçtiğimiz yıla göre daha cıvıl cıvıl bir kreasyon sizleri bekliyor. Yaz renkleri oldukça renkli ve göz kamaştırıcı olarak dikkat çekiyor. Bu yeni sene de bizleri sarı tonları beklemektedir. Sarı renk üzerinde yapılan desenler adeta bir papatya gibi zarif bir görünüm sunmaktadır. Kıyafetlerinizi alırken mutlaka etiketine bakarak üretildiği malzemesini kontrol etmelisiniz. Vücut hatlarınızı ortaya çıkarmayan kıyafetler ile çok daha zarif ve asil olacağınız kesindir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir