Az Kıyafet Çok Kombin

 

 

Az Kıyafetle Çok Tesettür Kombin Yapabilirsiniz

 

Bazen dolabınızda az sayıda kıyafetiniz olabilir. Ancak önemli olan dolabınızda olan az sayıda kıyafet değil bu kıyafetleri nasıl değerlendirdiğinizdir. Mesala sizler için tek gömlekle tesettür kombin nasıl yapılır onu anlatalım.

 

Beyaz bir gömleğiniz var fakat nasıl kombin yapacağınızı bilmiyorsunuz. Beyaz gömlekle gidecek olan tek şey siyah bir etek olacaktır. Şık aksesuarlarla bezediğiniz beyaz gömlek siyah pantolon kombininizi bir de topuklu ayakkabı ile uyguladığınız zaman harika bir tasarım ortaya çıkacaktır.

 

Yine elimizde sadece bir tesettür etek olduğunu varsayalım. Etek rengimiz mavi olsun. Mavi eteğimizi de aynı şekilde beyaz renkli bir gömlek ve mor veya lila tonlarında bir eşarpla kombinleyebiliriz. Eğer doğru uygulamayı ve doğru renkleri tercih ederseniz doğru ve şık kombini yakalamanız kaçınılmaz olacaktır.

 

Daha az kıyafetle nasıl şık olabiliriz incelemeye devam ediyoruz. Tesettür kap ile şıklığımızı nasıl koruyabilir onun değerlendirmesini yapalım. Siyah veya kahverengi bir kap kullanıyor olalım bunun yanında kullanacağımız eşarp modeli ise kesinlikle tek renk siyaha açık renk kahverengiye de açık renk bir eşarp seçimi olacaktır.

 

Söylediğimiz kombinlerden hangisiyle kendimi şık hissediyorum diyorsanız onu kullanmanızda fayda olacaktır. Bundan sonra ise asıl iş aksesuarlara kalıyor. Unutmamak gerekir ki tesettür giyimde önemli olan şey aksesuardır. Aksesuar ise zarif ve şık seçilmelidir. Düzgün seçilmeyen aksesuar modeli kıyafetinizi ve kombininizi berbat gösterebilir.

 

Özellikle başka bir değineceğimiz konuda makyajdır. Eğer makyaj yapıyorsanız farınızı eşarbınızın renginde sürmelisiniz. Aksi halde alakasız renklerle yapacağınız makyaj sizi rüküş bir hale sokabilir.

 

Sizler özellikle kombinlerinizi yaparken ten renginize göre de kombin ayarlamanız gerekmektedir. Mesela açık tenli biriyseniz çok fazla koyu renkleri tercih etmemelisiniz. Eğer açık tenli biriyseniz siye açık renkler iyi gidecektir. Beyaz tenli bir kişi iseniz lila açık mavi pudra tonları size harika olacaktır. Bu tonları kullanmayı ihmal etmeyin.

 

Aksine koyu renkli esmer bir teniniz varsa sizin işiniz biraz daha zor olabilir. Çünkü esmer tenlerde kombin seçeneği biraz daha az olarak karşımıza çıkmakta esmer tenliler ise mor ve mavi tonlarını tercih ederlerse kendilerine uygun tonları yakalamış olacaklardır. Çünkü esmer ten çabuk boğulan bir ten rengidir kıyafeti ve özellikle tesettür kombin de eşarp rengini çok dikkatli seçmek gerekir. Aksi durumda özene bezene yaptığımız kombinimiz bizi rüküş göstermekten başka bir işe yaramayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir